Hat değerlerim nasıl?

Arawn920

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşım müşteri hizmetleri ile konuşmuş, 8 Mbit paketi 4 Mbit veriyorsunuz demiş. Müşteri hizmetleri altyapınız bu kadar destekliyor demiş. Hat değerine bakarak min 12 Mbit alabilirsin dedim. SNR değeri akım gürültü güvenliği katsayı değeri oluyor değil mi? Yoksa ben mi yanlış biliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-06-24 at 21.51.47.jpeg
    WhatsApp Image 2020-06-24 at 21.51.47.jpeg
    71,4 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu linkten bir sorgular mısınız her şeyden önce? Hat zayıflamanız çok düşük, bu da santrale çok yakınsınız demek. Yani VDSL'den yüksek hızları alabilirsiniz demek oluyor bu. Sonrasında yorumlarız değerleri VDSL olup olmadığına göre. VDSL varsa ADSL hat değerlerini yorumlamanın pek bir anlamı kalmıyor zira.

Hat zayıflamanız 2.7, aynı şekilde benimki de 2.7 şu an ve 75 Mbps hız alıyorum.

Müşteri hizmetleri işine geldiği gibi cevap vermiş. ADSL hatta bile 21.9 Mbps alabileceğiniz maximum hız var. Bu değerler yeni tip saha dolaplarında ve yakınken gözükür. Sizin alt yapınız VDSL'dir.

Bu linkten bir sorgular mısınız her şeyden önce? Hat zayıflamanız çok düşük, bu da santrale çok yakınsınız demek. Yani VDSL'den yüksek hızları alabilirsiniz demek oluyor bu. Sonrasında yorumlarız değerleri VDSL olup olmadığına göre. VDSL varsa ADSL hat değerlerini yorumlamanın pek bir anlamı kalmıyor zira.

Hat zayıflamanız 2.7, aynı şekilde benimki de 2.7 şu an ve 75 Mbps hız alıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6 KB · Görüntüleme: 54
Tahmin ettiğimiz gibi VDSL altyapınız mevcut. Müşteri hizmetleri sizinle uğraşmak istememiş. 75 Mbit'i rahat alabilirsiniz tahminen bu kadar iyi hat zayıflamasıyla. Türk Telekom kullanıyorsanız taahhütünüz bittiğinde Türknet veya Millenicom'a geçmenizi tavsiye ederim.

Tahmin ettiğimiz gibi VDSL altyapınız mevcut. Müşteri hizmetleri sizinle uğraşmak istememiş. 75 Mbit'i rahat alabilirsiniz tahminen bu kadar iyi hat zayıflamasıyla. Türk Telekom kullanıyorsanız taahhütünüz bittiğinde TürkNet veya Millenicom'a geçmenizi tavsiye ederim.

Klasik TT müşteri hizmetleri 1 port koymamak için 20 takla atıyorlar.

Geri
Yukarı