Hat değerlerim ve tavsiyeler

Matrixxx7

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İhracat departmanı
Merhaba Türk Telekom VDSL 24Mbps sınırsız internetim var ve hat değerlerim aşağıdaki gibi. Gayet memnunum. SNR margin değerini dikkate alırsak 35 Mbps’e geçersem eğer sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum download hızı ile SNR margin arasındaki ilişkiden bahsediyorum. 50 Mbps sıkıntı çıkarır mı acaba?

F4A6FAFF-330E-4768-9C2C-CC7E40C356E2.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
50 Mbps hıza kadar destek alabilirsiniz.

Ancak 24 Mbps hızda hata oluşmasına dikkat et. İç tesisat bağlantılarını ve kablonun sağlam olduğundan emin ol.
Hocam 50 mbps'de SNR Margin değeri kritik seviyelere inmez mi? Geçen sene snr margin değerinin çok düşük olmasından dolayı defalarca açtığım arıza kayıtlarından sonra bu durum düzeltilmiş ben askerdeyken. Hele o hata (crc) ler o zaman muazzam yüksek çıkıyordu şu an yok gibi birşey.

70 Mbps maksimum hız değeriniz var. Bu değerin 20 Mbps altında kalacaksınız.
SNR değeriniz 23 dB. Gayet iyi bir değer 24 Mbps hızda ülkemizin şartlarında.

3 Mbps hızda bir SNR değeri -1 olur diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

Benim tahminimce SNR -8 dB düşecektir.

Türk Telekom sözleşmeniz var mı? Sözleşmeniz yoksa başka bir firmadan hizmet alın.

İlk adımda 35 Mbps hıza yükseltin. Sonrasındaki hat değerlerini paylaşırsınız.
35 Mbps hız üzerindeki SNR değerine bakarak tekrardan bir yükseltme yoluna gidebilirsiniz.

Türk Telekom sözleşmeniz var mı? Sözleşmeniz yoksa başka bir firmadan hizmet alın.

35 Mbps hız üzerindeki SNR değerine bakarak tekrardan bir yükseltme yoluna gidebilirsiniz.
Bende her 3mbps'de 1 SNR düşüyor diye biliyorum. Taahhütüm var 2021 hazirana kadar ama bakıyorum yavaş yavaş. Türknet istiyorum aslında ama forumlarda falan sayfalar dolusu şikayetler var. Akşam saatlerinde aşırı az indirme hızından tutunda ping ve jitterin çok fazla olmasına kadar. Türk Telekom taahhüt bitmesine yakın arayıp biraz daha zamlı fiyat teklif edecek tahmin edebiliyorum. Bakalım artık. Hız konusunda ise 35 mbps tam benlik diye düşünüyorum.

Bu arada maksimum hız değerim değişiklik gösterebiliyor bazen 60 larda görüyorum.
35 Mbps hıza çıkabilirsin. Mevcut tarife fiyatın nedir?
Şu an ki tarifem 24 mbps sınırsız kota VDSL paket. Tarifenin tam ismini hatırlamıyorum hipernetli birşeydi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı