Çözüldü Hat değerlerimi nasıl öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blackfox07

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhabalar,
Ben internet hat değerlerimi öğrenmek istiyorum ama nasıl öğreneceğimi bulamadım.
Acaba nasıl hat değerlerimi öğrenebilirim?

Modem arayüzünden öğreneceksiniz. Modem arayüzünde ayarları karıştırın, DSL istatistikleri gibi bir bölümde olması lazım hat değerlerinizin. Modeminizin marka/modelini söylerseniz nerden bulabileceğinizi size söyleyebiliriz.

Modem arayüzünüzden.

Hangi modemi kullanıyorsunuz?

Çoğu modem için 192.168.1.1, 192.168.2.1 veya 192.168.0.1 adreslerinden öğreniyorsunuz. Varsayılan giriş detayları genelde admin/admin gibi bir şey oluyor. Modemin arkasında yazması gerekli adresin ve şifrenin.
Modemin tam adını bilmiyorum ama Millenicom'un verdiği modemi kullanıyorum.
Bir de sizin verdiğiniz sayıları girince bu karşıma çıktı.
Buradan nereye girmem gerekiyor?
S00930-12373649.jpg

Şu anda ADSL kullanıyorsunuz. ADSL'de alınabilecek maksimum hız 24 Mbps olduğundan maksimum 24 Mbps kullanabilirsiniz. Fakat bölgenizde VDSL altyapı varsa ve hattınız müsaitse 100 Mbps hız bile alabilirsiniz. Buradan altyapınızı sorgulayıp ssini aşağıya atar mısınız?

Şu anda ADSL kullanıyorsunuz. ADSL'de alınabilecek maksimum hız 24 Mbps olduğundan maksimum 24 Mbps kullanabilirsiniz. Fakat bölgenizde VDSL altyapı varsa ve hattınız müsaitse 100 Mbps hız bile alabilirsiniz. Buradan altyapınızı sorgulayıp ssini aşağıya atar mısınız?

S00930-12445717.jpg

Geri
Yukarı