Hat kablosu

Judge-

Hectopat
Daha fazla  
Nexans CAT 6 kabloyu evimden dışarda 15 metre mesafede bulunan yan evin kapısının üzerindeki telefon kutusundan evime çekeceğim yağmurda doluda kablo zarar görür mü mecburum bu kabloyu çekmeye Türk Telekom'un çektiği kablo dandır sanıyorum bu forumdan da birçok kişi bundan olduğunu söyledi kablo o kadar kalitesiz ki modemimin aldığı hata değerlerini görseniz küplere binersiniz çıldırmış durumdayım FEC ve CRC error bölümü hat değerleri bölümünde 2 milyonu geçmiş durumda servis sağlayıcım destek de sağlamıyor mecbur kendim halletmeye çalışıyorum.

Uçları açıkta kalmaz ise kablo yağmurda doluda bir zarar görmez. Ama yazın güneş sebebiyle dış kabuğu kuruyup dökülebilir uzun vadede diye düşünüyorum.

Ne yapacağımı bilemedim şimdi umarım sıkıntı çıkmaz yoksa bu aldığım hat hataları düzelmeyecek hiçbir zaman.

Ne yapacağımı bilemedim şimdi umarım sıkıntı çıkmaz yoksa bu aldığım hat hataları düzelmeyecek hiçbir zaman.
Zarar göreceğini pek sanmıyorum fakat her ihtimale karşı kabloyu dış bir katman/koruyucu (siyah kablo koruyucular oluyor diye biliyorum) kaplayarak kablonun hasar görme ihtimalini en düşüğe indirebilirsin.
Tekrardan söylüyorum. Ek yapmadan eksiz bir şekilde kabloyu modeme kadar getirin. Sıkıntılarınız çözülecek.
Kablo çekilmesini tam bilmiyorsanız elektrikçiler kablo çekimini yapabilir.

Elektirkçiye yaptıracağım hocam iki gündür sinirden deliriyorum TürkNet'e adam akıllı ulaşsam ulaştığım elemanın kalbini kıracağım ya da iptal ettireceğim altyapı var her şey var görünüyor kafamda deli sorular ya kabloyu çektirirsem olmazsa gibisinden bir türlü aşamıyorum düzelirse hız iyi hız çok güzel ama müşteri hizmeti memnuniyeti 0 koruyucu kullanmasam sorun olur mu peki çok zorladım maddi konuda kendimi üniversite öğrencisiyim maksimum yapabildiğim şu anlık bu.

Elektirkçiye yaptıracağım hocam iki gündür sinirden deliriyorum TürkNet'e adam akıllı ulaşsam ulaştığım elemanın kalbini kıracağım ya da iptal ettireceğim altyapı var her şey var görünüyor kafamda deli sorular ya kabloyu çektirirsem olmazsa gibisinden bir türlü aşamıyorum düzelirse hız iyi hız çok güzel ama müşteri hizmeti memnuniyeti 0 koruyucu kullanmasam sorun olur mu peki çok zorladım maddi konuda kendimi üniversite öğrencisiyim maksimum yapabildiğim şu anlık bu.
Sıkıntı olmaz hocam. Eksiz düzgün bir şekilde kabloyu çekerseniz hiçbir sıkıntı olmaz.
TurkNet'e ulaşsan bile TurkNet'lik bir sorun olmadığından sorunun çözülmeyecektir. Bina içi tesisatı yasalara göre kullanıcıya aittir. Kablo çekildikten sonra sorun çözülür merak etme.

Son düzenleme:
Türk Telekom çekti ilk kabloyu 3 gündür çile çekiyorum hocam Telekom'un yaptığı da ayıp şimdi adam akıllı kablo çekseler insanı zora sokuyorlar.
Modemi kapatıyorum 2 dakika açıyorum hız 60 mb/s 10 saat sonra 3 mb/s oluyor değerler :) sinirden gülüyorum vallahi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı