Hata vermeden oyundan atma sorunu

WaZSpactRE

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,

Sorunum çok büyük, bilgisayarı açar açmaz oyuna girince hemen atıyor. Bir kaç saat sonrasında nadiren oyundan atmalar yaşanıyor, RAM testi yaptım herhangi bir sorun çıkmadı orijinal bir Windows kullanıyorum. AIDA64 ile rapor taraması yaptım, Furmark testi gayet başarılı tüm donanımlar güncel sorun neyden kaynaklı bir türlü çözemiyorum. En son format iki hafta oldu sanırım atalı ve inanın Windows ilk açıldığı anda olay görüntüleyicide 29 tane hata saydım. Sfc/Scannow yaptım oturumda yöneticiyim, şu an aklıma gelmeyen daha yüzlerce şey denedim. Sadece Windows 8.1 kullanmadım key olmadığı için anakart değiştirecektim vazgeçtim sorunum ekran kartı veya RAM olduğu belirlense sorununu çözecek şey şudur dense yeterlidir arkadaşlar. Abi lütfen yardımcı ol @Recep Baltaş

Olay Günlüğü
AIDA64.report

Dosya Ekleri

• olay günlüğü.JPG
    olay günlüğü.JPG
    99,1 KB · Görüntüleme: 1.326
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu çok kısa sürede oynayabiliyorsanız GPU, CPU, RAM kullanım ve sıcaklık değerlerini kontrol edin. Anormallik yoksa muhtemelen sorun yazılımsaldır. Bu konularda daha tecrübeli kişiler çıkacaktır.

Laptopsa bildiğim kadarıyla ısınmadanda olabiliyor.

Masaüstü sistem boşta işlemci 26 ekran kartı 33 derece PUBG açınca Afterburner'dan fan hızı yükseltmeden açınca ise işlemci 45 derece ekran kartı en fazla 70 derece görüyor.

Kardeşim çok şey yazmışsın ama, en önemli şeyler yok.
Sistemin nedir?
Ve sadece bir oyun da mı oluyor bu, tek oyunda oluyorsa hangi oyun da oluyor?
Yoksa tüm oyunlarda mı yapıyor?
Bunları yazarsan odaklanmak daha kolay olur.

Yeniyim kusura bakmayın imzamda yazıyor diye pek önemsemedim.
Ryzen 5 2600 - MSI GTX 1070 8 GB - G.Skill Ripjaws 3200MHz 16 GB RAM - ASUS B450M-K - Samsung 970 Evo 250GB SSD - Corsair vs 650W PSU - WD 1 TB HDD - Xigmatek glace 240 sıvı soğutma.
Bütün oyunlarda oluyor maalesef normal gezindemede asla böyle bir şey söz konusu değil.

Oyunu çok kısa sürede oynayabiliyorsanız GPU, CPU, RAM kullanım ve sıcaklık değerlerini kontrol edin. Anormallik yoksa muhtemelen sorun yazılımsaldır. Bu konularda daha tecrübeli kişiler çıkacaktır.

Sistem boşta işlemci 26 ekran kartı 33 derece PUBG açınca Afterburner'dan fan hızı yükseltmeden açınca ise işlemci 45 derece ekran kartı en fazla 70 derece görüyor.

Cevap geç oldu ama kusura bakma.

Oyunları daha önce sorunsuz oynuyor muydun?, sonradan mı böyle bir şey olmaya başladı.

Format falan attım demişsin, format öncesi ve sonrası da yine aynı sanırım.
Eğer format sonrası bile yine aynıysa, yazılımsal bir şey değil gibi.
Donanımsal sıkıntın var senin, onu da böyle çözmek çok zor.
Güvendiğin bir yer varsa eğer servise götürüp test yaptırman daha mantıklı olacak.

Ya da şöyle bir test yaptın mı mesela.
Sistemi tam yüke sokmayacak ayarlarda bir oyun oyna.
Mesela ekran kartı işlemci falan tam yüke girmesin bakalım o zaman da oyundan atma olacak mı.
Tam yüke girmemesi için en basiti FPS yi 30 a falan sabitle.
Burada amaç PC yüke girince mi böyle oluyor, yoksa oyunu nasıl oynarsan oyna yine atıyor mu onu tespit etmek.

Aynı sorunla karşılaşıyorum işlemcim R3 1300X ekran kartım GTX 1050 Ti 4 GB B350 anakart kasada ön tarafta 2 arkada 1 egzoz fan var. Kullanım değerleri GPU ve CPU'nun Max %75 vs gördüm CS:GO.
Spider-Man 1 ve 2 GTA 5 gibi oyunlar yüklü PC'mde aynı sorun oluyor. Sıcaklık GTA'da Max 68 gördüm.

Kardeşim aynı sorun bende de vardı 2 gün önceye kadar ısınma vb problemlerde yoktu sistemimde darboğaz vs hiçbir şey yoktu tüm testlerdede başarılı geçti ama oyundan atıyordu hata vermeden ekran donuyordu muhtemelen sende de öyle oluyor. Yaptığım ilk şey tüm donanım testlerini yaptım sorun çıkmadı ikinci şey ise Windows Defender'dan güncellemelere baktım şöyle bir problemle karşılaştım Windows tüm sistem güncel diyor ama ekran kartının eski sürümünü yüklüyordu bunu fark ettim DDU programıyla işlemci ve ekran kartının driverlerını kaldırdım ve siteden en son sürümlerini yükledim ondan sonra anakartın BIOS sürümüde güncel değilmiş onu da yükledim Windows defenderdanda otomatik güncellemeyi kaldırdım çünkü yine eski sürümünü yüklüyor. Daha da oyundan atmadı sorunum çözüldü umarım sende de işe yarar.

Aynı sorun bende de var. Bilgisayarımı yeni aldım bir sorun nedeniyle format attım. Daha sonra hangi oyunu oynasam oyundan atmaya başladı. Hiçbir ekranda gelmiyor.

Geri
Yukarı