Çözüldü Hata vermeden oyunlardan atma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Papiko

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar, bir sorunum var sorun şu ki birkaç haftadır hangi oyuna girsem CS:GO hariç oyuna giriyorum başlıyorum 1-2 dakika sonra oyundan atıyor. Biraz önce GTA 5’e girdim ve yine aynı şey oldu arabaya bindim ve şehre indim bir de ne göreyim arabalar sanki yolun birkaç metre yukarısında havada gibi duruyorlar ve bir anda dondu ondan sonra klasik diğer oyunlarda da olan şey oldu hata vermeden oyundan attı. Forumda ve birkaç yerde araştırdım sorunun yazılımsal olabileceği de konuşuluyor HDD veya RAM’den kaynaklanabileceği de ben bu sorunu nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum...

Sistemim;
RX 570 Nitro GPU (Max 60 derece yük altında)
i5 750 CPU (Max 65 derece yük altında)
12 GB RAM
Gigabyte P55 Max OC Motherboard
Everest 550W PSU
500 GB WD HDD

Çözüm
GTA 5i 6 GB RAM ile oynuyorum 4 ile açması lazım. Veya hata veren en düşük oyuna gir ben Dying Light oyununda test etmiştim
Yok sadece GTA’da bu hata oluyor başka oyunlarda sıkıntı yok
Arkadaşlar belki bu sorunu başka yaşayanlarda olabileceğini düşündüğüm için çözümünü yazıyorum. Benim sorunum GPU'ya yani ekran kartına yerleşen ve VRAM'in tamamını kullanan virüs yüzünden oluşmuş, bu virüs VRAM'e yerleşiyormuş ve ekran kartı belleğini kullandırtmıyormuş CS,Lol vb oyunlarda GPU kullanımı düşük olduğundan dolayı sorunsuz çalışıyor gibi gözüküyor fakat GTA benzeri oyunlarda GPU'ya yüklendiği için bir süre sonra otomatik olarak VRAM kullanamadığı için atıyormuş sorunu format atarak çözüme kavuşturdum eğer ki sizin oyunlarınızda da hata vermeden atıyorsa format atmayı deneyebilirsiniz tabiki sorununuz yazılımsalsa işe yarıyor donanımsalsa bu sorununuzun çözümü olmaz onu belirteyim...
Yeniden yeni bir rapor alıp gönderir misiniz?
Deniyorum hemen
Logfile.rar
Bir de size şunu söyleyeyim Process Monitor videosundaki Launcher'a tıklandığında hata veriyor fakat bende durum öyle değil oyuna giriyorum ve ortasında atıyor acaba o yüzden anlayamıyor olabilirmisiniz?

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhabalar, bir sorunum var sorun şu ki birkaç haftadır hangi oyuna girsem CS:GO hariç oyuna giriyorum başlıyorum 1-2 dakika sonra oyundan atıyor. Biraz önce GTA 5’e girdim ve yine aynı şey oldu arabaya bindim ve şehre indim bir de ne göreyim arabalar sanki yolun birkaç metre yukarısında havada gibi duruyorlar ve bir anda dondu ondan sonra klasik diğer oyunlarda da olan şey oldu hata vermeden oyundan attı. Forumda ve birkaç yerde araştırdım sorunun yazılımsal olabileceği de konuşuluyor HDD veya RAM’den kaynaklanabileceği de ben bu sorunu nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum...

Sistemim;
RX 570 Nitro GPU (Max 60 derece yük altında)
i5 750 CPU (Max 65 derece yük altında)
12 GB RAM
Gigabyte P55 Max OC Motherboard
Everest 550W PSU
500 GB WD HDD
Yaklaşık 2 yıl önce aynı sorunu yaşamıştım benim sıkıntım ramlerden birini çıkartınca düzelmişti. 4+4 8 GB Ram kullanıyordum ve bozuk olan rami çıkarttım sorunum düzeldi. Bir dene derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı