Hatalı kurulan 32 Bit Windows 10 nasıl eski haline getirilir?

RuthlessGrey

Centipat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım Uzmanı, Yazılım Geliştirici
Merhabalar, bugün önüme gelen bilgisayarda 64 Bit işlemci var, ancak Windows 10'un 32 Bit versiyonu kurulmuş. Sisteme 64 Bit Windows 10 ile temiz kurulum gerçekleştirmeye çalışıyorum. Yalnız kurulum aşamalarına onay verdikten sonra "kurulum hazırlanıyor" ekranı geliyor. Ardından bilgisayar açılıp kapanınca tekrar kurulum menüsü baştan geliyor. USB'yi çıkarsam bu sefer de Windows normal açılıyor.

Dosya Ekleri

• IMG-20201031-WA0028.jpg
    IMG-20201031-WA0028.jpg
    46,3 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG-20201031-WA0035.jpg
    IMG-20201031-WA0035.jpg
    81,8 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Durumu net olarak anlayamadım ama kurulum yaparken eski 32 bit işletim sisteminin olduğu diski biçimlendirip sonra 64 bit W10 kuruyorsunuz doğru mudur? Kurulum hazırlanıyor ekranı bittikten sonra Windows normal açılıyorsa 64 bit Windows açılıyordur. Normal açıp kullanamıyor musunuz? Bir de kurulum tamamlandıktan sonra BIOS'a girip Boot Priority ayarında ilk sıraya diski getirin.

USB'yi tam yeniden başlatma anında çıkarmalısınız yine de, tekrar kurulum başlamasın diye.
Cevabınız için teşekkür ediyorum, tam siyah ekran olurken yani güç kesildiğinde çıkarıyorum. Ancak bir kaç deneme yapmama rağmen bilgisayar kuruluma girmedi.
Durumu net olarak anlayamadım ama kurulum yaparken eski 32 bit işletim sisteminin olduğu diski biçimlendirip sonra 64 bit W10 kuruyorsunuz doğru mudur? Kurulum hazırlanıyor ekranı bittikten sonra Windows normal açılıyorsa 64 bit Windows açılıyordur. Normal açıp kullanamıyor musunuz? Bir de kurulum tamamlandıktan sonra BIOS'a girip Boot Priority ayarında ilk sıraya diski getirin.
Diski biçimlendiriyorum ancak Windows 10 kurulumuna onay verdikten sonra bilgisayar kendini resetliyor ve eski 32Bit yazılımla tekrar açılıyor. Kurulum ilerlemiyor. Usb takılı iken resetlediğinde ise kurulum aşamalarına baştan başlıyor.

Kurulum USB'sini tekrar oluşturup deneyin ve ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden indirin. Bir de mümkünse farklı bir USB ile temiz kurulum yapmayı deneyin.

Kurulum USB'sini tekrar oluşturup deneyin ve ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden indirin. Bir de mümkünse farklı bir USB ile temiz kurulum yapmayı deneyin.
Teşekkür ederim denedikten sonra sonucu yazacağım. İlk defa başıma geliyor, biçimlendir dediğim disk de biçimlenmemiş olarak gözüküyor kuruluma tekrar geldiğinde. Seçtiğim ayarları saklayamıyor kurulum uygulaması anladığım kadarı ile, tekrar teşekkürler.

Geri
Yukarı