Hatay Havalimanının Pistinde Tahribat Oluştu

aragami

Decapat
Makaleler
1
Depremden etkilenen illerden Hatay'da havalimanının pistinde tahribat oluştu. Hatay Havalimanının pistinin enine doğru yarıldığı, asfaltın kalktığı görüldü. Hatay Havalimanı o dönem başbakan olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından 2007'de açılmıştı. Havalimanı, zaman zaman aşırı yağışlarla birlikte ‘kurutulan' gölün sularının yükselmesi sonrası kullanılamaz hale geliyordu.
Hatay'a karadan da havadan ulaşılamıyor...

228030.jpg

https://www.evrensel.net/haber/4812...digi-hatay-havalimaninda-pist-paramparca-oldu

Yol yaptı köprü yaptı havalimanı yaptı hahaha neyse şaka bir yana olabilir böyle şeyler üst üste 7.7 şiddetinde deprem olursa yani.

Dünyanın hiçbir yerinde suyun yükseldiği yere havalimanı falan yapılmaz. Her yere havalimanı dikme furyasını da yine bu iktidar başlattı.

Dünyanın hiçbir yerinde suyun yükseldiği yere havalimanı falan yapılmaz. Her yere havalimanı dikme furyasını da yine bu iktidar başlattı.
Maksat iyi bir şey yapmak değil de, bir an önce ihalelerden trilyonlar götürmek olursa böyle şeyler olur tabi...

Şimdi malum firmalar aynı yere yeniden pist yapar, yine götürürler parayı...

Konumla alakası yok. İşçilik kötü. Yönetim daha da kötü. Vali ne işe yarıyor çok merak ediyorum. Anında düzenlenip yeni asfalt dökülmesi için emir verilse öğlene kadar biterdi orası.

Olaya yaklaşım açısından benzer örnek. Türkiye'de baraj yapılıyor, köyümüz sular altında kalıyor diye ağlarsınız anca. Okuma yazmayı zor beceren, zamanında boş bulduğu yere ev yapan adamlar mühendislerden daha iyi biliyor bizim ülkede.

Hatay'da 27 yıl yaşadım, Amik Ovası'nda da 4 yıl görev yaptım. Havalimanının yapıldığı yer, memleketin en verimli tarım alanlarından biri. Tam konumlandığı yere bölge halkı "deniz" diyor.
Oraya değil havalimanı, bir ev bile yapılmaz. Ki yüzyıllardır tek bir kulübe bile konmayan yere havalimanı yapmak memlekete yapılan düşmanlıktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı