Hava akışı iyi olan kasa önerisi

Micro atx - atx hangisi bu ?
Dostum CM MB511 kullanıyorum aslında bu kasaya geçme sebebimde MSI ARMOR RX 580 ekran kartı. Hayatımda böyle kötü bir teknolojik parça görmedim ben. Performans olarak bir sıkıntısı yok fakat bu soğutmayla MSI gibi bir firma bu kartı neden çıkarttı anlamıyorum. Yeni bir kasa alırsam hava akışı güzel olan, kart belki o kadar ısınmaz diye düşünüp CM MB511 aldım fakat sonuç aynı. Kasanı boşuna değiştirip bence masraf yapma. Oyunlarda %60-70 lere kadar fan devri yükseliyor ve acayip ses yapıyor. İade etme şansın varsa iade et bence.
Hocam ana kartı atx mi seçeyim, microatx mi. bu model kasa için ?
Önerirmisin ikisinide
Anakartın M-ATX ise CM MasterCase Pro 3, ATX ise CM MasterCase Pro 5.
CM MB511 modelini önerebilirim benimde alacağım bir kasa, ön tarafı mesh panel olduğu için hava akımı iyi olacağını düşünüyorum. Ön tarafta 3 adet ve 1 tane egzoz fanı bulunmakta eğer aldığınızda halen memnun değil iseniz üst tarafa 2 adet 140 veya 2 adet 120 MM fan takarsanız çok daha iyi bir hava akımı elde edersiniz.
Hocam bu kasayı aldınız mı, aldıysanız memnunmusunuz ? Kasa hava akışı nasıl ekran kartı ısınıyormu vs ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı