Hava akışını sağlamak için fanlar nasıl takılmalı?

organikhoşaf

Kilopat
Yer
TR
Daha fazla  
Nasıl takmam gerekli hava akışını sağlamak için.

Biri egzos diğeri üst fan egzos faninin üstünün yanındaki yere takılı 2 fan var. Kasam Spec 01 yardımcı olursanız sevinirim.

bvbvbvb.jpg dcsdfsdf.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece iki fanınız varsa birini hava girmesi için öne (yer varsa) diğerini hava çıkışı için arkaya takmanız yararlı olacaktır. Fan yönünü belirlemek için avuç içi gibi olan taraf nereyi gösteriyorsa fan o yöne doğru hava üfler.

Birini egzoz fan yapın arkaya diğerini de öne. Diğer bir kombinasyon ise bunun aynısı fakat yukarı egzoz fan takılabilir, diğeri ise yine öne. Önde yer yoksa yukarı takın, arkayı da egzoz fan yapın.

Öncel
Nasıl takmam gerekli hava akışını sağlamak için.

Biri egzos diğeri üst fan egzos faninin üstünün yanındaki yere takılı 2 fan var. Kasam Spec 01 yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 284921 Eki Görüntüle 284922
Öncelikle fanın hava akış yönünü soruyorsanız, marka yazan kısmı arkasıdır fanın (bazı markalarda oklarla yönü gösterilmiyor). Yani havayı o yöne iter yada çeker. Kasanın içinde nasıl bağlayacağınıza gelirsek, ön kısıma takılan fanlar havayı kasanın içine çekmeli, arka ve üst kısma takılan fanlar dışarı atmalı.

Yukarıdaki mesajımı okursan yazıyor:) Fanın yapraklarını kıvrılmış el gibi düşün. Avuç içi gibi olan tarafa doğru üfler havayı. Senin paylaştığın birinci ve ikinci resimde takılı olan fanlar dışarı doğru üflüyor.

Bu aşağıdaki görsel yukarıda anlatmak istediğimin karşılığıdır. Yazılı yazısız onları boşver:

0491d1778e299abd42685db41b11d546.jpeg

Bu da ideal bir fan dizilim görselidir. Sen elindeki fan sayısına göre belirlersin. İki ise bir öne bir arkaya takman yeterli olacaktır:

138.jpg
139.jpg

Yani egzoz fan ve üst fanlar benim teslimimdeki gibi öndekiler benimkinin tam tersi takılmalı degilmi ben biraz zor anlıyorum da.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı