Hava harp okulu şartlarını nasıl karşılarım?

Savas_busra7

Zeptopat
Katılım
5 Aralık 2021
Mesajlar
5
Merhabalar. Ben de havacılık ilgi duyan bir sürü insan gibi hava harp okuluna girmek istiyorum. Yeni gözlük takmaya başladım. Sol gözüm 0.75, sağ 1, tam tersi de olabilir, hatırlamıyorum. Bir sürü insan göz ve sağlık sorunları yüzünden eleniyor. Ne yapmam lazı[email protected] sordum, o da;
İki gözün toplamı 1.5 olmalı.
Çizdirme ile şansını deneyebilirsin.
Yanıklardan bir şey çıkacağını sanmıyorum ama düztaban olmaz dedi. Düztabanı ortapedik tabanlarla çözebileceğimi düşünüyorum ama gözümü ne yapacağım? Eğer olmayacaksa boşu boşuna gözümü çizdirmek istemiyorum. Bir de hava harp okulunda okuyan, tanıdıkları olan, mülakatlara giren giden, deneyen herkes yaşadıkları tecrübeleri anlatabilir mi? Anlatırsa çok mutlu olurum.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Jira

Zettapat
Katılım
22 Kasım 2016
Mesajlar
22.766
Makaleler
19
Çözümler
84
Yer
Boeing 777
Hava Harp Okulu'nda pilot olabilmek için göz şartı 2 gözün toplamı 1 derece şeklindedir.

Çizdirme ile de şansını deneyemezsin zira lazerle numaralarını düşürmeni kabul etmeyip, lazer önceki değerlerini kaideye alıyorlar.

Sana göz ile ilgili bilgileri veren arkadaş ya güncellememiş kendini ya da yanlış kaynaklardan edindiği bilgilerle sana onları söylemiş. Ha HHO sadece pilot yetiştirmiyor. Mühendis de olabilirsin ve mühendislikte böyle şartlar yok.
 

SkenDestroy

Hectopat
Katılım
21 Ocak 2015
Mesajlar
330
Harp Okulları yönetmeliğine bakabilirsin. Gözde her bir göz için 1 derece koşulu var, 2 göz için toplamda 2 derece oluyor yani.
Lazerle şansını deneyebilirsin, belirli türleri var ve Hava Kuvvetleri aralarından 1-2 tanesini kabul ediyor, bunu GATA'daki göz doktorlarına sorma imkanın varsa onlar daha iyi bilirler.
Hava Harp Okulu mezunu yeni teğmenlerin hepsi pilot olmuyor, pilot haricinde 16 tane daha sınıf var; hava savunma, hava kontrolör, piyade, istihkam gibi. Her mezun ne yazık ki pilot olamıyor.
Komutan doğru söylemiş bu arada, düz tabanın hiçbir şekilde oluru yok.
 

Yeni konular

Yukarı