Hava kapanınca internet gidiyor

Befo

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ne zaman yağmur yağsa veya hava bulutlu olsa internet kesiliyor. Bu durum yüzünden interneti neredeyse hiç kullanamıyorum. Konum Erzincan, internet sağlayıcımız Türk Telekom, bağlantı tipi ADSL. Türk Telekom'u aradığımızda bir şey yapamayacaklarını söylüyorlar. Ne yapmalıyım?

Evin dışındaki direkten kaynak bir durum olabilir bizimde yazın o kutuya arılar yuva yapıp duruyor belki içerisine su girebilir.

Ne zaman yağmur yağsa veya hava bulutlu olsa internet kesiliyor. Bu durum yüzünden interneti neredeyse hiç kullanamıyorum. Konum Erzincan, internet sağlayıcımız Türk Telekom, bağlantı tipi ADSL. Türk Telekom'u aradığımızda bir şey yapamayacaklarını söylüyorlar. Ne yapmalıyım?
TT'yi arayıp evin dışından direğe kadar olan yeri kontrol etmelerini isteyebilirsin veya elektrikçi ile anlaşırsan o kontrol edebilir.

Bu dediğiniz şeylerden hangisini kullandığımı nasıl anlayacağım?
Telefon hattını modeme bağlayıp internet bağlantısı alıyorsun. Telefon hattını takip et. Evinin dışından çıkıp nereye gidiyor? Mesela benim kullandığım hat evimin ön cephesinden çıkıp hemen yanımdaki binanın üzerindeki küçük kutuya bağlı. Ayrıca iki sokak arkamdaki evlerin hatları ise direkteki kutuya bağlı.

Direkteki kutuların içerisinde reglet var. Reglet' in eski (zaman içinde yıpranmış) olması, krone bıçağı ile reglet' e çakılan kabloların gevşek olması, kutunun tam kapanmaması gibi durumlar dış faktörlerin (yağmur, rüzgar vb.) etkisi ile internette kesintiye neden olmaktadır. Çözüm için Türk Telekom saha ekiplerinin gelip kontrol etmesi lazım. Benzer sorunu yıllar önce yaşadım ve direkteki kutu içerisinde bulunan reglet yenilendi.

Yeni konular

Geri
Yukarı