Hava kompresörü ile PC temizlerken fanlar tutulmalı mı?

system32exec

Hectopat
Arkadaşlar görselde ki ürünü sipariş ettim bilgisayarı temizlemek için. Bir video da gördüm, Ekran kartı fanlarını, PSU fanını, İşlemci fanını bu cihazla temizlerken, fanları tutun kıpırdamaması lazım dedi üflerken. Böyle bir şey var mı? Videoyu da bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211201-185244_Amazon Shopping.jpg
    Screenshot_20211201-185244_Amazon Shopping.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 47
Arkadaşlar görselde ki ürünü sipariş ettim bilgisayarı temizlemek için. Bir video da gördüm, Ekran kartı fanlarını, PSU fanını, İşlemci fanını bu cihazla temizlerken, fanları tutun kıpırdamaması lazım dedi üflerken. Böyle bir şey var mı? Videoyu da bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet tutulmalı fanlar bir nevi dinamo görevi görebilir. Siz havayı verince eğer anakart üzerinde pinler takılıysa anakarta elektrik verip bozabilir fanları tutup temizlerseniz daha sağlıklı olur.
PSU fanına ulaşması biraz zor. Izgaralı bölmede olduğu için nasıl tutacağım orayı pek bilmiyorum...
PSU'yu komple söküp dışarıda temizleyip tekrar takabilirsiniz ben hep öyle yaparım ya da tornavidanın girecek yeri varsa tornavida ile tutup temizleyebilirsiniz dönmesin yeter.

Ben kulak çöpünün pamuklarını ayırarak fanlara plastik kısımı sıkıştırıyorum.
Bu şekilde sorun çözülüyor. Biraz oynamasında sıkıntı yok ama dönmesi sorunlar teşkil edebiliyor.

Geri
Yukarı