Havacılık Okuyorum - Dövmem Olması Sorun Olur mu?

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Herkese merhabalar :)

Bu soru çok geliyor, kimisi bir şey olmaz, kimisi olur diyor. Buna bir açıklık getirelim istedim.

Öncelikle havacılık okuyorum çok genel bir söylemdir. Havacılık okuyorsun da bunun mühendisi var, teknisyeni var, kabincisi var, pilotu var, yer ekibi var, var da var. Önce ne okuduğunu söyleyeceksin net cevap için.

Kabin ve pilotluk için:

Şirketin üniformasını giydiğinizde, dış tarafa gözüken yerlerde (el, yüz, boyun vs.) ne dövme olacak, ne de yara izi. Yara izine de bakıyorlar. Yara iziniz varsa mülakattan elenmeniz mümkün. Görünmeyen (sırt, karın, bacak vs.) bölgelere yaptırabilirsiniz.

Teknisyenlik - Mühendislik:

Dövme ve yara izine bakmazlar. Her bölgenize yaptırabilirsiniz. Serbest.

Yer Ekibi:

Yer ekibi (TGS) için de istemiyorlar diye biliyorum ama pek emin değilim bu konuda. Ben en azından dövmeli bir arkadaş görmedim. Müşteriyle iletişime geçtikleri için büyük ihtimalle istemezler.

Bunun dışında müşteri hizmetlerinde, müşteri karşılama ve eşlik etme gibi alanlarda zaten hiç istemiyorlar. Bu da aklınızda olsun.

Teknisyen veya müh olmayacaksanız yaptırmayın derim. Riske gerek yok.

Benim tavsiyem izin verilen bölümleri okuyorsanız bile yaptırmayın. Çünkü yarın şirket o istediklerine 1 kural daha ekler, kalakalırsınız :) İşinize girin, sonra yaptırırsanız yaptırırsınız.

NOT: Bunlar THY içindir. Abi benim dövmem var, Pegasus'da çalışıyorum demeyin sonra :)

Kabin ve pilotluk için:
Şirketin üniformasını giydiğinizde, dış tarafa gözüken yerlerde (el, yüz, boyun vs.) ne dövme olacak, ne de yara izi. Yara izine de bakıyorlar. Yara iziniz varsa mülakattan elenmeniz mümkün. Görünmeyen (sırt, karın, bacak vs.) bölgelere yaptırabilirsiniz.
Yara izinin şiddeti önemli mi? Örneğin bilekte çok az belli olan bir dikiş izi engel mi?

Yara izinin şiddeti önemli mi? Örneğin bilekte çok az belli olan bir dikiş izi engel mi?
Güzel soru.

Burada toplanan mülakat ekibinin insafına kalıyorsun biraz. Tabii ki bir standartı var bu işin. Doktor kontrolundeki bir rapora gore belırlerler onu. Gorunen yerlerde bir yara izi varsa buyuk ihtimalle elerler ama. Ya da sağlam torpilin olacak.

Yer ekibi, teknisyen ve mühendisler için herhangi bir kısıtlama yok fakat tabii boynunda koca bir akrep dövmesiyle gidersen mutlaka sorun çıkacaktır:) Pilotlarda üniformadan gözükmediği sürece her yerinde olabilir. Fakat hosteslerde ve kabin ekibinde iş biraz daha sıkı. Yani mümkün olduğunca dövmesiz istiyorlar.
Dikiş izinden bir sorun olmaz bence. Fakat faça izi, bıçak yarası, şırınga izleri kesinlikle yasak.

Bu soru çok geliyor, kimisi bir şey olmaz, kimisi olur diyor. Buna bir açıklık getirelim istedim.

Öncelikle havacılık okuyorum çok genel bir söylemdir. Havacılık okuyorsun da bunun mühendisi var, teknisyeni var, kabincisi var, pilotu var, yer ekibi var, var da var. Önce ne okuduğunu söyleyeceksin net cevap için.

Kabin ve pilotluk için:

Yer Ekibi:

Yer ekibi (TGS) için de istemiyorlar diye biliyorum ama pek emin değilim bu konuda. Ben en azından dövmeli bir arkadaş görmedim. Müşteriyle iletişime geçtikleri için büyük ihtimalle istemezler.

Bunun dışında müşteri hizmetlerinde, müşteri karşılama ve eşlik etme gibi alanlarda zaten hiç istemiyorlar. Bu da aklınızda olsun.

Benim tavsiyem izin verilen bölümleri okuyorsanız bile yaptırmayın. Çünkü yarın şirket o istediklerine 1 kural daha ekler, kalakalırsınız :) İşinize girin, sonra yaptırırsanız yaptırırsınız.

NOT: Bunlar THY içindir. Abi benim dövmem var, Pegasus'da çalışıyorum demeyin sonra :)

Kabin ve pilotluk için:

Yer Ekibi:

Merhaba
Sağ kolumun arkasında orta boyutta denilebilecek dövmem var .
Bu bi sıkıntı olurmu ?
Eğitim için mesaj veya telefon bekliyorum
Mülâkatta sormuşlardı bende var dedim not aldı
Bi sıkıntı yaratabilirmi
Kısa sürede dönüş yaparsanız sevinirim.

Merhaba
Sağ kolumun arkasında orta boyutta denilebilecek dövmem var.
Bu bir sıkıntı olur mu?
Eğitim için mesaj veya telefon bekliyorum
Mülâkatta sormuşlardı bende var dedim not aldı
Bir sıkıntı yaratabilir mi?
Kısa sürede dönüş yaparsanız sevinirim.

Ben de kabin okuyacağım. Üniversiteye kayıt olacağım bu hafta. Elimde dövme var. Eğitim için de sıkıntı mı dövme yoksa sadece çalışma için mi sıkıntı?

Ben de kabin okuyacağım. Üniversiteye kayıt olacağım bu hafta. Elimde dövme var. Eğitim için de sıkıntı mı dövme yoksa sadece çalışma için mi sıkıntı?
İş mülakatlarında sorun yaşayabilirsin maalesef. Çünkü kabin ekibi alımlarında dış görünüşe çok önem veriyorlar.

kabin ve pilotluk için:

Şirketin üniformasını giydiğinizde, dış tarafa gözüken yerlerde (el, yüz, boyun vs.) Ne dövme olacak, ne de yara izi. Yara izine de bakıyorlar. Yara iziniz varsa mülakattan elenmeniz mümkün. Görünmeyen (sırt, karın, bacak vs.) Bölgelere yaptırabilirsiniz.

teknisyenlik - mühendislik:

yer ekibi:

Yer ekibi (tgs) için de istemiyorlar diye biliyorum ama pek emin değilim bu konuda. Ben en azından dövmeli bir arkadaş görmedim. Müşteriyle iletişime geçtikleri için büyük ihtimalle istemezler.

Benim tavsiyem izin verilen bölümleri okuyorsanız bile yaptırmayın. Çünkü yarın şirket o istediklerine 1 kural daha ekler, kalakalırsınız :) işinize girin, sonra yaptırırsanız yaptırırsınız.

not: Bunlar THY içindir. Abi benim dövmem var, Pegasus'da çalışıyorum demeyin sonra :)

P.Ö.H de dövmen varsa giremiyorsun ama katıldıktan sonra yaptırabiliyorsunuz THY de bu geçerli mi?

Geri
Yukarı