Havalı olmak için dinden çıkmıyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Özellikle son 2 yılda ülkemizdeki dinsiz sayısı çok arttı ve ben de bunlardan biriyim. Bu forumda bile tonla insan dinsiz olduğumuzu belirtince havalı olmak için dinsiz oluyorsunuz falan falan diyerek bize dini öğretmeye çalışıyor. Lütfen bize saygı gösterin. Havalı olmak için dinden çıkan yok. Varsa bile %0.1 bile değildir. Şu ana kadar Müslüman'ları dinsizliğe çekmeye çalışanı hiç görmedim ama her müslüman dinsizlerin bilmediğini sanıp islama çekmeye çalışıyor. Akıl hocasına ihtiyacımız yok. Dininizi ve dinleri en az sizin kadar biliyoruz ki dinsiziz.
Havalı olmak için çıkan geri dönsün zaten. 🤣

Hocam genel kitleye göre davranıyorlar TP'de. Bende LGBT bireyi olduğum için falan sevilmiyorum. Toxic kilitle umurumda değil. Sizinde olmasın :)

Ya gerçekten çok merak ediyorum dini ne kadar sorguladın? Kur-an'ı Kerim'i baştan sona okudun mu? Farklı görüşten bu konuyla ilgili bilgi sahibi insanlar ile sohbet ettin mi? Diğer dinleri araştırdın mı? Ateizim'i ne kadar araştırdın? Hiç bir dinin olmadığına inanmak için sağlam bir araştırma yapman gerekir.

Ateist olan bir sürü arkadaşım var, neden ateist olduğunu sorunca bile İslam'da kendisine mantıksız gelenleri sıralıyorlar bana. Halbuki ben ondan Ateizimi anlatmasını istiyorum. Yaşın kaç bilemeyeceğim ama toplasan 1 2 farklı kitap bir kaç video izleyip ateist olanlardan isen (böyle bir konuyu açacak zekada olduğunu göz önünde bulundurursak böylesin) kusura bakma ama insanlar havalı olmak ya da aykırı olduğunu kanıtlamaya çalışmak için bunu yaptığını düşünürler ve haklılardır da.

Ya gerçekten çok merak ediyorum dini ne kadar sorguladın? Kur-an'ı Kerim'i baştan sona okudun mu? Farklı görüşten bu konuyla ilgili bilgi sahibi insanlar ile sohbet ettin mi? Diğer dinleri araştırdın mı? Ateizim'i ne kadar araştırdın? hiçbir dinin olmadığına inanmak için sağlam bir araştırma yapman gerekir.

Evet hepsini yaptım. Ve ateist değilim dinsiz olmayı sadece ateist olmak sanmanız komik.

Özellikle son 2 yılda ülkemizdeki dinsiz sayısı çok arttı ve ben de bunlardan biriyim. Bu forumda bile tonla insan dinsiz olduğumuzu belirtince havalı olmak için dinsiz oluyorsunuz falan falan diyerek bize dini öğretmeye çalışıyor. Lütfen bize saygı gösterin. Havalı olmak için dinden çıkan yok. Varsa bile %0.1 bile değildir. Şu ana kadar Müslüman'ları dinsizliğe çekmeye çalışanı hiç görmedim ama her müslüman dinsizlerin bilmediğini sanıp islama çekmeye çalışıyor. Akıl hocasına ihtiyacımız yok. Dininizi ve dinleri en az sizin kadar biliyoruz ki dinsiziz.
Aynen öyle, "Dinde zorlama yok." ise insanların din özgürlüğüne karışılmamalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı