İnceleme Havit H2002D oyuncu Kulaklığı

Öncelikle selam. Bu incelemede F/P kulaklık olarak bilinen Havit H2002D modelini yaklaşık 6 aylık deneyimimi ile birlikte aktarmaya çalışacağım.
  • Temel Özellikleri

Ses özellikleri

• Ses Çıkışı: Stereo
  • Gürültü Engelleme (Dinleme): Pasif gürültü engelleme
  • Hassasiyet 110 dB
  • Frekans (Düşük) 20 Hz
  • Frekans (Yüksek) 20 kHz
  • Empedans 64 Ohm
  • Sürücü Çapı 53mm
  • Sürücü Özellikleri Dinamik sürücülü

Bağlantı özellikleri​

• Bağlantı Tipi Kablolu
  • Kablo Özelliği Düz tip jak
  • Kablo Uzunluğu 170cm
  • Konnektör Tipi 3.5mm
E tabi bunlar zaten arattığınız zaman çıkan özellikler. Bu sebeple çok fazla detaya girmeden deneyimimi aktaracağım.
Deneyimim.
  • 6 Aylık Deneyimim​

Konfor​

Artıları(+)
  • Kulaklık, kulağımı tam olarak sarıyor ve uzun kullanımda hiç bir şekilde kulaklarımı yormuyor. Derisi yumuşak ve kaliteli.
  • Terletmemesi benim için çok önemli bir etken. Çok çabuk terleyen birisi olarak kulaklık beni ek olarak terletmiyor ve bu sayede daha uzun bir kullanım elde ediyorum.
  • Tak-çıkar bir mikrofona sahip olduğu için beni pek rahatsız etmiyor.(Aman mikrofonu kaybedeyim demeyin.)
  • Kulaklık alüminyum ve kaliteli plastikten meydana geliyor. Bu da darbelere karşı dayanıklı olduğunu gösterir.
Eksileri(-)
  • Şu an hiç bir şekilde konfor açısından eksikleri aklıma gelmedi. Konfor açısından hiç sorun yaşamadığım bir kulaklık. Biraz büyük olduğu için eksi bir özellik diyebiliriz.

Ses kalitesi​

Artıları(+)
  • Ses doygunluğu çok güzel tiz bir sesi yok.
  • Bass kalitesi de oldukça iyi.
  • FPS oyunları oynadığımda sesin rahatça nereden geldiğini duyabiliyorum.
  • Müzik performansı da ses doygunluğuna bağlı diyebiliriz o sebepten ötürü müzik kalitesi de güzel.
Eksileri(-)
  • 7.1 olmaması kötü ancak bu bütçede 7.1 alsanız bile bu kulaklığı biraz daha üstün olarak görebiliriz.
  • Kendine ait bir yazılımın olamaması. (Anakartınızın ses yongasından güç aldığı için realtek kurmanız lazım.)

Mikrofon kalitesi​

Artıları(+)
  • Cidden güzel bir mikrofon kalitesine sahip. Karşı tarafa sesim pürüzsüz bir şekilde gidiyor.
  • Mikrofon etrafındaki sünger sayesinde sesiniz daha tok gidiyor.
Bir keresinde mikrofondan şikayetçi olduğum için konu açmıştım. Meğersem mikrofon sesi kısıkmış.

Eksileri(-)
  • Şu anlık bir eksisi yok aklıma gelirse veya sorun oluşursa eklerim.
  • Neden Fiyat Performans Ürünü​

• Bu saydığım özellikleri bu fiyat bandında bir kulaklıkta bulabilirsiniz ancak 6 ay dayanırmı işte o çok önemli.
      • Bu markalar zaten çoğunlukla Gamepower, Rampage, JamesDonkey ve benzeri kulaklıklardır.
    • Mikrofon zaten bu kulaklıkta öne çıkan en büyük etmen.
  • Realtek sürücüsü nasıl kurulur?​

1. Anakatınızın marka ve modelini yanına driver yazıp tarayıcınıza girin.
    2. Ardından ses (audio) kısmından inidirin.
  • Kullandığım anakart Galax B450M'dir.
  • Bu fiyata değermi (615 TL)​

• Evet değer. Zaten bu sebeple şu an bu bütçelerde en fazla önerilen kulaklıktır.
Genellikle kulaklık arayışında olanlar bilinmedik bir marka olduğunu söyler. Onlara bu incelemeyi yollayarak kulaklığı tanıtabilirsiniz.
  • Görseller​

IMG_20230602_090642.jpg
IMG_20230602_091056.jpg
IMG_20230602_092459.jpg
IMG_20230602_092252.jpg
Not: Biraz daha esneyebiliyor.
IMG_20230602_093815.jpg
IMG_20230602_093241.jpg

İyi sosyaller.​

Eğer eksik, hatalı veya yanlış bir şey yazmışsam belirtebilirsiniz.

Son düzenleme:
Elinize sağlık hocam güzel bir inceleme olmuş. Bende şu an kulaklığımdan çok memnunum almak isteyen kim varsa tereddüt etmeden alabilir. Mikrofonun tak çıkar olması çok büyük bir avantaj benim için gündelik kullanımda (müzik dinlerken, video-film-dizi izlerken) çok daha rahat ediyorum.

Ben de kullanıyorum 4 aydır memnunum.
Elinize sağlık hocam güzel bir inceleme olmuş. Bende şu an kulaklığımdan çok memnunum almak isteyen kim varsa tereddüt etmeden alabilir. Mikrofonun tak çıkar olması çok büyük bir avantaj benim için gündelik kullanımda (müzik dinlerken, video-film-dizi izlerken) çok daha rahat ediyorum.
Çoğu kişi bilinmediği için Rampage tarzı kısa ömürlü kulaklıklar yöneliyor. Sebebi ise bu modelin çok fazla bilinmemesi. Bende ilk başta tereddüt etmiştim açıkçası.
Çoğu giriş seviyesi 7.1 kulaklıklardan daha iyi.

Çoğu kişi bilinmediği için Rampage tarzı kısa ömürlü kulaklıklar yöneliyor. Sebebi ise bu modelin çok fazla bilinmemesi. Bende ilk başta tereddüt etmiştim açıkçası.
Çoğu giriş seviyesi 7.1 kulaklıklardan daha iyi.
Maalesef hocam küçük bir araştırma ile aslında doğru bilgiye ulaşmak zor değil. Bende kulaklık alacağım dönem foruma sormuştum ve bu kulaklık önerilmişti incelemeler vb. her şey çok olumluydu.

Yeni konular

Geri
Yukarı