Havuz ve madenci önerisi

Hocam açıkçası birkaç gösteren site var ama doğruluğu tartışılır. En doğru bilgi anlık olarak kazım yapıp ödeme alan kişilerden öğrenmek lazım. Ama genel olarak forumda da tartışmalara göre en iyi kazandıran iki pool bahsettiğim poollar. Binance bu konuda en az veren poollardan. Milletin hala çokça kullanması bence kolay kullanımı ve günlük ödeme vermesi diye düşünüyorum. Günlük ödeme almak derdin yoksa 2miner önerebilirim.

Hocam kart ayarları ile ilgili size öncelikle aşağıda linki vereyim. Bu konuda arkadaşa ayarlar konusunda yardımcı oldum. Sizde aynı şekilde ilerleyin. Sizdeki 2060 için ayarlardan bahsedeyim. Sizin kartınızın birkaç ayarı farklı olacaktır. Mesela C. Clock -522'ye gelmeyecektir. Ama en sola çekin kaç oluyorsa o dursun. P. Limit ya da temp limit ile hiç uğraşmanıza gerek yok. Zaten biz MHz'yi sabitleyeceğimizden gerek kalmayacak.
Siz C. Clock'u en sola düşüğe çektikten sonra curve editorden soldan 1200 MHz'ye denk gelen noktaya tıklayıp CTRL + l yapıp ayarları kaydedin. Kafanız rahat kazım yapın. Linkini verdiğim konuyu okumanızı öneririm. Orada açıklamalarıyla ayrıntılı bilgi verdim. Diğer iki kartınızda ayarlar biraz farklı onlar içinde ayar çekeriz inşallah. Bu arada hatırlatayım bu ayarları sadece ETH ve ETC de kullanın.

Link: Çözüldü: RTX 2070S MH/s değeri düştü

Teşekkürler hocam Hive OS'ta bu dediklerinizi uygulayabilir miyim?

Teşekkürler hocam Hive OS'ta bu dediklerinizi uygulayabilir miyim?
Hocam Hive OS' u daha önce kullanmadım maalesef. Zannımca olmaz çünkü Afterburner'i Hive Os da kullanamazsınız. Fakat bahsettiğim ayarları Hive Os da uygulayabilecek bir yöntem varsa ki muhtemelen vardır o zaman yine çok işine yarayacaktır.

RTX 2060 için kullandığım ayarlar: Fan: 70 Core: 1100 mem: 2050 powerlimit: 125 - 32.05 mh alıyorum şu an.

Kral biraz düşük ve fazla enerji tüketiyorsun. Bende 1660 Super var 2 tane. 1 tanesinden31 mh kazıyorum. Öncelikle fanın yüksek güç tüketimin yüksek Core voltajın yanlış Memory gereğinden çok yüksek. Bir yerlerde yanlışlık var yani 2060 için forumda denenmiş ayarlardan denersen daha başarılı ve daha az ısınan bir mining yapmış olursun.

Değerlerim nasıl arkadaşlar? Kartlara çok mu yüklenmişim? 3060'ta yarin elime geçmiş olur ona da önereceğiz ayar var mıdır? Bu arada nano ödemeye geçtim.
@luktodoro
@escape2dead

Dosya Ekleri

• IMG_20211122_221624.jpg
    IMG_20211122_221624.jpg
    102 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Değerlerim nasıl arkadaşlar? Kartlara çok mu yüklenmişim? 3060'ta yarin elime geçmiş olur ona da önereceğiz ayar var mıdır? Bu arada nano ödemeye geçtim.
@luktodoro
@escape2dead
2060 için 1050 core bende hata veriyor deneyin hata verirse 1100-1150'de sorunsuz çalışıyor. 3060 için 118-125w arası yüketim iyi mh veriyor. core -502 Memory 2000-2600 arası yaparsınız Samsung bellekler 2600'e kadar arttırılabiliyor.

Benzer bir sistemim var 2miners'te t-rex ile kazıyorum. Nano olarak ödeme alıyorum ama onda da USDT'ye çevirirken kayıp oluyor bir miktar. ETH biriktirip sonra satacaksanız Ehermine daha mantıklı yok satarım derseniz 2miners.
Ben alternatif buldum.
2Miners Paribu BTC cüzdannına ETH kazıyorum.
2Miners 20 centle BTC olarak transfer ediyor.
paribudan 3+3=6 tl ile çekiyorum.

@luktodoro
@escape2dead
Şu anlık güzel değerler. Kazımınız da herhangi stale (geçersiz paylaşım) var mı? Var ise ayarları tekrar kontrol edin kartın sınırını zorlamışsınız demektir. Ama uzun süre geçersiz paylaşım vermeden bu şekilde kazım yapıyor ise devam.

Şu anlık güzel değerler. Kazımınız da herhangi stale (geçersiz paylaşım) var mı? Var ise ayarları tekrar kontrol edin kartın sınırını zorlamışsınız demektir. Ama uzun süre geçersiz paylaşım vermeden bu şekilde kazım yapıyor ise devam.

Baktığımda herhangi bir hata gözükmüyor hocam derecelerde sabitlendi.

RTX 2060 için kullandığım ayarlar: FAN:70 Core: 1100 MEM: 2050 PowerLimit: 125 - 32.05 MH alıyorum şuan
Fan 70 fazla değil mi ? RTX 2060 var bende de. Mineable üzerinden T-rex ile shiba mining yapıyorum. Ayarlarım aşağıdaki gibi ve 33.x MH/s ile kazıyorum.

Binancepool ETH mining denedim 1-2 gün ortalama 30-33 MH/s arası göstermesine rağmen havuza 18-19 MH/s gibi yansıyor. Garip dalgalanmalar var bu yüzden tekrar shibaya döndüm.

Dosya Ekleri

• afterburner mining ayarları.PNG
    afterburner mining ayarları.PNG
    190,2 KB · Görüntüleme: 45

Yeni konular

Geri
Yukarı