Hawk Fab V4 alınır mı?

isoZz

Hectopat
Katılım
30 Ocak 2019
Mesajlar
238
Çözümler
1
Hawk fab V4 koltuğu almayı düşünüyorum. Ancak fiyatına değer mi emin olamadım. Koltuklar her hafta zamlanıyor iyice zamlanmadan almak istiyorum. Kullanan varsa denetimlerini paylaşabilir mi? Veya Max 2500 TL bütçeye koltuk önerisi yapabilir misiniz? Teşekkürler.
 

AEGONN

Centipat
Katılım
28 Haziran 2020
Mesajlar
736
Çözümler
3
Yer
Kocaeli
1 yılı geçiktir kullanıyorum genel olarak memnunum tek sevmediğim nokta arkadaki sırt açıklığı. Sırt yastığı bir süre sonra oradan sarkıyor bu da insanın sinirini bozuyor düzeltmek zorunda kalıyorsun sürekli ama kendimce yöntemler ile çözdüm sayılır. Ayrıca garanti hizmeti çok iyi sıkıntılı kısmı mail ile ilettiğin zaman parça tedarikini çok kısa sürede yapıyorlar.
 

Frequency5GHz

Megapat
Katılım
9 Nisan 2015
Mesajlar
5.653
Çözümler
54
Hawk Fab v5 kullanıyorum, birkaç hafta oldu alalı. 10 gün civarı sürede bana ulaştı, kurulumu yarım saatten fazla sürdü. Kumaş kalitesi oldukça iyi, mekanizma aksamları güven veriyor. Şu an sırt kısmına hızlıca yaslandığımda çok hafif ses çıkarabiliyor ancak bu gerçekten doğal. Bu bütçede satın aldığım ilk koltuk.

Kendi aradığım özellikler;

1- Konfor, hergün saatlerce oturup PC başında çalışırken bel-boyun vs. ağrıları çekmemekti. Gerçekten uyuya kaldığımı bilirim Fab v5 üzerinde, o derece rahat bence.

2- Asla deri almayacaktım, kumaş seçenekler arasından kumar oynayıp bunu aldım sonuçta risk, denemeden aldım. Kış aylarında olduğumuz için mi bilmiyorum, normalden fazla terleyen birisiyimdir (kilo problemim olmadığı halde) ancak hiç ama hiç terlemedim.

3- Mekanizma özellikleri olarak yükseklik-alçaklık ayarı zaten evrensel. Sırt eğim ayarı da birçok modelde mevcut ama beni tavlayan, oturma kısmının sırttan bağımsız şekilde açı ayarlaması yapılabilmesi. 3 ayarlı şekilde olması gerçekten aradığım bir şeymiş.

4- Uzun ömürlü ve sağlam olması, bunu henüz bilemiyorum, en azından 1 yıldan fazla zaman geçmesi lazım ki bir yorum yapabileyim.

Hepsini topladığımızda şiddetle öneririm. Gri ton renkleri seviyorsanız, koltuk gerçekten harika.

Not: 3 Ocak 2022 tarihinde 2299₺'e satın almışım.

Bu klasmanda farklı bir model denemediğim için ancak kendi yaşadığım hissiyatı aktarabiliyorum. Şunu da eklemek isterim, 1.70 boyunda ve 72kg'im. Doğru oturuş pozisyonunda (dik bir şekilde) kafa yastığı boynuma denk gelecek şekilde (kafa yastığını alabileceğim kadar aşağı aldım) oturabiliyorum ve başımı yaslayabiliyorum. Bazen arkama yaslanıp üzerinde enteresan şekilde oturmak istediğimde de yine bir soru teşkil etmiyor. Ancak benden daha kısa olabilecek kullanıcılar, kafa yastığı kullanımında ufak sorunlar yaşayabilir. Ben yani kullanırken anladığım kadarıyla, en iyi konforu, kafa yastığı boynuma denk geldiğinde yaşıyorum ve boyum bu durum için sınır gibi bir şey. Bel yastığı zaten her türlü ayarlanabiliyor. Koltuktan alınacak verimi artırmak için masa da bence önemli. Masanın yüzey kısmındaki kalınlığı (et kalınlığı) bence 2cm'den fazla olmamalı, özellikle çekmeceli masaları vs. hiç sevmiyorum. Yani benim önerim en az 73cm yükseklikte ve 2cm etli bir masa ile deneyim nirvanada olacaktır.

Bahsetmeyi unutmuşum, kol dayanakları 3D, yükseklik-alçaklık / sağa sola dönme / ileri geri hareketi yapabiliyor. Bu da yine hoşuma giden özelliklerden oldu. Renkler dışında V1-2-3-4-5 aynı diye biliyorum.

1643116961272.png
 
Yukarı