Hawk Gaming Chair İnceleme

Selamlar herkese,
4 gün önce elime ulaşmış olan Hawk Gaming Chair ile karşınızdayım :) Öncelikle üründe herhangi bir sponsorluk durumu olmadığını belirtmek isterim yani tamamen kendi satın aldığım bir ürün ve kendi deneyimlerimi aktaracağım.

İncelemeye öncelikle genel bir resim ile başlayalım.

hawkgamingchair.jpg


Görebileceğiniz gibi ben Fab V4 Siyah Kumaş olan koltuğu satın aldım. Firma yastığa isim yazdırma olanağı sunmakta ve bu iş için herhangi bir ek ücret alınmıyor fakat firmadan duyduğum kadarıyla ileride bu işlem için ek ücret gerekebilirmiş. (Yazılan isim ucuz bir baskı ile değil direkt olarak kumaşa nakış işleme ile yapılmış.)

Benim bu koltuğa yönelmemdeki en büyük sebep aslında kumaş olması çünkü şahsen deri ürünlerden nefret ediyorum denebilir. Özellikle deri ucuz ise tahmin edebileceğiniz gibi zamanla yıpranıp parçalanmaya başlıyorlar ve koltuk gibi bir şeyde deri olması aşırı terlemeye sebep oluyor.

Diğer bir tercih etme nedenim ise ayarlanabilir bel ve boyun yastıklarının bulunması.

hawkgamingchair2.jpg


Koltuğu almadan önce "acaba oturma kısmı biraz fazla mı ince, yeterince yumuşak değil mi?" gibi bir düşüncem olmuştu fakat hiç öyle bir durum yok.
Gayet güzel bir dolgunlukta, gerçekten rahat bir oturma kısmı bulunuyor.

Koltuğun 3 tane ayarı bulunuyor;
- Yukarı aşağı ayarı,
- Yaslanma kısmı eğimi,
- Tamamen koltuğun beşik gibi bükülmesi (oturak bölümü ile yaslanma kısmının aynı anda ayarlanması durumu)

hawkgamingchair3.jpg


Araç koltuklarına benzeyen bu kolu çekerek arka yaslanma kısmını eğebiliyorsunuz, aynı şekilde kolu çektiğinizde kendini yukarı doğru kaldırıyor.
Kimsenin böyle kullanacağını düşünmesem de koltuk 180 derece açı oluşacak kadar eğilebiliyor :)

hawkgamingchair4.jpg


Koltuğun en yüksek durumda oturma kısmı 51-52cm civarında, en alçak durumda ise 41-42cm oluyor.
Aynı şekilde en alçak durumda ve kol ayarı en alçağa alındığında kol koyma kısımları yerden 60cm yukarıda oluyor.
(Masasının altına sokmak isteyenler olabileceği için bu değerleri verdim. Mesela benim masam 70cm o yüzden alta sokabiliyorum.)

hawkgamingchair5.jpg


Yukarıda bahsettiğim gibi kol kısımları da ayarlanabilir tercih edilmiş fakat "3D" olarak adlandırılan türlerden değil sadece yukarı ve aşağı ayarı bulunuyor.

hawkgamingchair6.jpg


Koltuğun ayak kısmı resimlerden ilk bakışta ucuz plastik gibi duruyor ama aslında oldukça sağlam bir şekilde demirden yapılmış ve tekerlekleri de oldukça iyi gibi duruyor, gayet rahat rahat hareket ettirebiliyorum.

Son düşüncelerim;
Dediğim gibi ürünü daha 4 gündür kullanıyorum fakat aşırı memnunum. Normalde ben bu koltuğu kendime değil kardeşime alacaktım fakat denedikten sonra kendime de almaya karar verdim ve ben bundan önce tekli koltukta oturuyorum, aşırı rahattım yani ona rağmen buna geçtiğim için çok memnunum çünkü şu anda hem çok rahatım hem de oturuş pozisyonum çok daha iyi bir duruma geldi.

Onun dışında tüm ayarlanabilir bölümler oldukça sağlam hissettiriyor fakat uzun vadede neler görürüm bilemiyorum ama ürünün genel üretim kalitesi iyi olduğu için bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum.

Ürünün bana ulaşması 10 gün sürdü, İstanbul içinde olduğumdan firma kendisi araç ile teslim etti ve ürün neredeyse kurulu geldi. Sadece ayak kısmına oturtarak kurulumu bir kaç dakika içerisinde tamamlamış oldum.
Not: Ben iki adet satın aldığım için ürünün bana ulaşması 10 gün sürmüş olabilir, orasını bilemiyorum.

Bunların dışında kafasında soru işareti olanlar varsa sorabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım :)
Herkese iyi günler dilerim
 

Ahmememre

Decapat
Katılım
21 Nisan 2019
Mesajlar
79
Merhabalar, ben de erkek arkadasıma almak istiyorum, 172 boyunda, sizce rahat edebilir mi, bu boy kilo - koltuk uyumuyla ilgili pek bir şey bulamadım da internette.

Abim 110 kilo gayet iyi oluyor bir abime bir bana aldık rahat edeceğini düşünüyorum açıkçası sitesinde 120 kg a kadar destekledikleri yazıyor.
Bendeki koltuk birkaç ay kullanımdan sonra aşırı derece ses yapmaya başladı. Gece özellikle çok rahatsız ediyor.

Vallahi bende olmadı açıkçası hatta konudaki arkadaşta 4. günden sonramı ne gıcırdamaya başlamış 3 aydır var bende ayda bir yağlama yapıyorum gıcırtı yok şu an rahat. Bir abime bir bana aldık koltukların birinde daha hawkın yeni koltuğu çıkmamışken bile amörtisörü yanlış geldi ilgilendiler onun dışında güzel bence. (bu arada sırf senin için yazmadım incelemeye bakanlar içinde yazdım)
 

mertmert

Hectopat
Katılım
2 Eylül 2015
Mesajlar
131
Merhabalar, ben de erkek arkadasıma almak istiyorum, 172 boyunda, sizce rahat edebilir mi, bu boy kilo - koltuk uyumuyla ilgili pek bir şey bulamadım da internette.
Abla benim boy 180 kilom 85 bir sıkıntı yaşamıyorum 2 metreye kadar yükseliyor zaten. Memnun kalmazsanız koşulsuz şartsız iade alıyorlar.
 
Yukarı