İnceleme Hawk Gaming Chair İnceleme

Selamlar herkese,
4 gün önce elime ulaşmış olan Hawk Gaming Chair ile karşınızdayım :) Öncelikle üründe herhangi bir sponsorluk durumu olmadığını belirtmek isterim yani tamamen kendi satın aldığım bir ürün ve kendi deneyimlerimi aktaracağım.

İncelemeye öncelikle genel bir resim ile başlayalım.

hawkgamingchair.jpg

Görebileceğiniz gibi ben Fab V4 Siyah Kumaş olan koltuğu satın aldım. Firma yastığa isim yazdırma olanağı sunmakta ve bu iş için herhangi bir ek ücret alınmıyor fakat firmadan duyduğum kadarıyla ileride bu işlem için ek ücret gerekebilirmiş. (Yazılan isim ucuz bir baskı ile değil direkt olarak kumaşa nakış işleme ile yapılmış.)

Benim bu koltuğa yönelmemdeki en büyük sebep aslında kumaş olması çünkü şahsen deri ürünlerden nefret ediyorum denebilir. Özellikle deri ucuz ise tahmin edebileceğiniz gibi zamanla yıpranıp parçalanmaya başlıyorlar ve koltuk gibi bir şeyde deri olması aşırı terlemeye sebep oluyor.

Diğer bir tercih etme nedenim ise ayarlanabilir bel ve boyun yastıklarının bulunması.

hawkgamingchair2.jpg

Koltuğu almadan önce "acaba oturma kısmı biraz fazla mı ince, yeterince yumuşak değil mi?" gibi bir düşüncem olmuştu fakat hiç öyle bir durum yok.
Gayet güzel bir dolgunlukta, gerçekten rahat bir oturma kısmı bulunuyor.

Koltuğun 3 tane ayarı bulunuyor;
- Yukarı aşağı ayarı,
- Yaslanma kısmı eğimi,
- Tamamen koltuğun beşik gibi bükülmesi (oturak bölümü ile yaslanma kısmının aynı anda ayarlanması durumu)

hawkgamingchair3.jpg

Araç koltuklarına benzeyen bu kolu çekerek arka yaslanma kısmını eğebiliyorsunuz, aynı şekilde kolu çektiğinizde kendini yukarı doğru kaldırıyor.
Kimsenin böyle kullanacağını düşünmesem de koltuk 180 derece açı oluşacak kadar eğilebiliyor :)

hawkgamingchair4.jpg

Koltuğun en yüksek durumda oturma kısmı 51-52cm civarında, en alçak durumda ise 41-42cm oluyor.
Aynı şekilde en alçak durumda ve kol ayarı en alçağa alındığında kol koyma kısımları yerden 60cm yukarıda oluyor.
(Masasının altına sokmak isteyenler olabileceği için bu değerleri verdim. Mesela benim masam 70cm o yüzden alta sokabiliyorum.)

hawkgamingchair5.jpg

Yukarıda bahsettiğim gibi kol kısımları da ayarlanabilir tercih edilmiş fakat "3D" olarak adlandırılan türlerden değil sadece yukarı ve aşağı ayarı bulunuyor.

hawkgamingchair6.jpg

Koltuğun ayak kısmı resimlerden ilk bakışta ucuz plastik gibi duruyor ama aslında oldukça sağlam bir şekilde demirden yapılmış ve tekerlekleri de oldukça iyi gibi duruyor, gayet rahat rahat hareket ettirebiliyorum.

Son düşüncelerim;
Dediğim gibi ürünü daha 4 gündür kullanıyorum fakat aşırı memnunum. Normalde ben bu koltuğu kendime değil kardeşime alacaktım fakat denedikten sonra kendime de almaya karar verdim ve ben bundan önce tekli koltukta oturuyorum, aşırı rahattım yani ona rağmen buna geçtiğim için çok memnunum çünkü şu anda hem çok rahatım hem de oturuş pozisyonum çok daha iyi bir duruma geldi.

Onun dışında tüm ayarlanabilir bölümler oldukça sağlam hissettiriyor fakat uzun vadede neler görürüm bilemiyorum ama ürünün genel üretim kalitesi iyi olduğu için bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum.

Ürünün bana ulaşması 10 gün sürdü, İstanbul içinde olduğumdan firma kendisi araç ile teslim etti ve ürün neredeyse kurulu geldi. Sadece ayak kısmına oturtarak kurulumu bir kaç dakika içerisinde tamamlamış oldum.
Not: Ben iki adet satın aldığım için ürünün bana ulaşması 10 gün sürmüş olabilir, orasını bilemiyorum.

Bunların dışında kafasında soru işareti olanlar varsa sorabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım :)
Herkese iyi günler dilerim

Çok güzel bir inceleme olmuş. İndirime girer ise almayı düşünüyorum. Deri koltukları genel olarak temizlemesi kolay oluyor fakat kumaş koltuğu sizce temizlemek nasıl? Masamda çok fazla abur cubur ve yemek yiyorum. Leke bırakır mı üstünde?

Öncelikle hayırlı olsun, koltukta yaylanma özelliği var mı ? bir arkadaş var olduğunu söylemiş ama tam emin olamadım siz belirtmemişsiniz

Çok güzel bir inceleme olmuş. İndirime girer ise almayı düşünüyorum. Deri koltukları genel olarak temizlemesi kolay oluyor fakat kumaş koltuğu sizce temizlemek nasıl? Masamda çok fazla abur cubur ve yemek yiyorum. Leke bırakır mı üstünde?
Teşekkürler, bende masa başında yemek yiyen birisiyim fakat dikkatliyimdir, temiz kullanırım genelde. Yüzeyini koltuk kumaşı gibi düşünebilirsiniz, yani temizlemek isterseniz koltuk temizleme yöntemlerine başvurmak lazım. Bizde koltuk temizleyebilen bir süpürge olduğu için onunla yapıyorum ben temizliğini.

1611073269684.png

Ayrıca aynı koltuğun deri versiyonları da bulunuyor sanırım web sitesinde, eğer deri ile ilgili probleminiz yoksa onu da düşünebilirsiniz.

Öncelikle hayırlı olsun, koltukta yaylanma özelliği var mı ? bir arkadaş var olduğunu söylemiş ama tam emin olamadım siz belirtmemişsiniz
Teşekkürler, hocam koltuğun altında sanırım amortisör olarak yerleştirilmiş bir parça var;

ab4d252e-30d5-4e34-85e9-226c1e21f2b6.jpg

Yaylanmaktan kastiniz tam olarak nasıl bir şey bilemiyorum ama hafiften bir yaylanması var oturup kalkarken ama çok az yani (85 kiloyum) :)

Dosya Ekleri

• 1611072968742.png
    1611072968742.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 165
Teşekkürler, bende masa başında yemek yiyen birisiyim fakat dikkatliyimdir, temiz kullanırım genelde. Yüzeyini koltuk kumaşı gibi düşünebilirsiniz, yani temizlemek isterseniz koltuk temizleme yöntemlerine başvurmak lazım. Bizde koltuk temizleyebilen bir süpürge olduğu için onunla yapıyorum ben temizliğini.

Eki Görüntüle 843504
Ayrıca aynı koltuğun deri versiyonları da bulunuyor sanırım web sitesinde, eğer deri ile ilgili probleminiz yoksa onu da düşünebilirsiniz.

Teşekkürler, hocam koltuğun altında sanırım amortisör olarak yerleştirilmiş bir parça var;

Eki Görüntüle 843514

Yaylanmaktan kastiniz tam olarak nasıl bir şey bilemiyorum ama hafiften bir yaylanması var oturup kalkarken ama çok az yani (85 kiloyum) :)

Sırt kısmı için yaslandıkça geriye doğru yatıp doğrulunca kendi kalkıyor mu onu diyorum yaylanmaktan kastım hocam

Sırt kısmı için yaslandıkça geriye doğru yatıp doğrulunca kendi kalkıyor mu onu diyorum yaylanmaktan kastım hocam
Hocam orası şöyle sırt kısmının kilidi var araba koltuğu gibi, kolu yukarı çektiğinizde kilit açılıyor arka kısmı istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz ve daha sonra kitliyorsunuz tekrar. Ek olarak beşik gibi koltuğun kendi eğilme olayı var sanırım sizin dediğiniz o. Onun kilidini açtığınızda koltuk ileri geri sallanıyor dediğiniz gibi (oturak kısmıyla beraber) ve istediğiniz aralıktı onu da kitleyebiliyorsunuz.

Geri
Yukarı