İnceleme Hawk Gaming Chair İnceleme

Selamlar herkese,
4 gün önce elime ulaşmış olan Hawk Gaming Chair ile karşınızdayım :) Öncelikle üründe herhangi bir sponsorluk durumu olmadığını belirtmek isterim yani tamamen kendi satın aldığım bir ürün ve kendi deneyimlerimi aktaracağım.

İncelemeye öncelikle genel bir resim ile başlayalım.

hawkgamingchair.jpg

Görebileceğiniz gibi ben Fab V4 Siyah Kumaş olan koltuğu satın aldım. Firma yastığa isim yazdırma olanağı sunmakta ve bu iş için herhangi bir ek ücret alınmıyor fakat firmadan duyduğum kadarıyla ileride bu işlem için ek ücret gerekebilirmiş. (Yazılan isim ucuz bir baskı ile değil direkt olarak kumaşa nakış işleme ile yapılmış.)

Benim bu koltuğa yönelmemdeki en büyük sebep aslında kumaş olması çünkü şahsen deri ürünlerden nefret ediyorum denebilir. Özellikle deri ucuz ise tahmin edebileceğiniz gibi zamanla yıpranıp parçalanmaya başlıyorlar ve koltuk gibi bir şeyde deri olması aşırı terlemeye sebep oluyor.

Diğer bir tercih etme nedenim ise ayarlanabilir bel ve boyun yastıklarının bulunması.

hawkgamingchair2.jpg

Koltuğu almadan önce "acaba oturma kısmı biraz fazla mı ince, yeterince yumuşak değil mi?" gibi bir düşüncem olmuştu fakat hiç öyle bir durum yok.
Gayet güzel bir dolgunlukta, gerçekten rahat bir oturma kısmı bulunuyor.

Koltuğun 3 tane ayarı bulunuyor;
- Yukarı aşağı ayarı,
- Yaslanma kısmı eğimi,
- Tamamen koltuğun beşik gibi bükülmesi (oturak bölümü ile yaslanma kısmının aynı anda ayarlanması durumu)

hawkgamingchair3.jpg

Araç koltuklarına benzeyen bu kolu çekerek arka yaslanma kısmını eğebiliyorsunuz, aynı şekilde kolu çektiğinizde kendini yukarı doğru kaldırıyor.
Kimsenin böyle kullanacağını düşünmesem de koltuk 180 derece açı oluşacak kadar eğilebiliyor :)

hawkgamingchair4.jpg

Koltuğun en yüksek durumda oturma kısmı 51-52cm civarında, en alçak durumda ise 41-42cm oluyor.
Aynı şekilde en alçak durumda ve kol ayarı en alçağa alındığında kol koyma kısımları yerden 60cm yukarıda oluyor.
(Masasının altına sokmak isteyenler olabileceği için bu değerleri verdim. Mesela benim masam 70cm o yüzden alta sokabiliyorum.)

hawkgamingchair5.jpg

Yukarıda bahsettiğim gibi kol kısımları da ayarlanabilir tercih edilmiş fakat "3D" olarak adlandırılan türlerden değil sadece yukarı ve aşağı ayarı bulunuyor.

hawkgamingchair6.jpg

Koltuğun ayak kısmı resimlerden ilk bakışta ucuz plastik gibi duruyor ama aslında oldukça sağlam bir şekilde demirden yapılmış ve tekerlekleri de oldukça iyi gibi duruyor, gayet rahat rahat hareket ettirebiliyorum.

Son düşüncelerim;
Dediğim gibi ürünü daha 4 gündür kullanıyorum fakat aşırı memnunum. Normalde ben bu koltuğu kendime değil kardeşime alacaktım fakat denedikten sonra kendime de almaya karar verdim ve ben bundan önce tekli koltukta oturuyorum, aşırı rahattım yani ona rağmen buna geçtiğim için çok memnunum çünkü şu anda hem çok rahatım hem de oturuş pozisyonum çok daha iyi bir duruma geldi.

Onun dışında tüm ayarlanabilir bölümler oldukça sağlam hissettiriyor fakat uzun vadede neler görürüm bilemiyorum ama ürünün genel üretim kalitesi iyi olduğu için bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum.

Ürünün bana ulaşması 10 gün sürdü, İstanbul içinde olduğumdan firma kendisi araç ile teslim etti ve ürün neredeyse kurulu geldi. Sadece ayak kısmına oturtarak kurulumu bir kaç dakika içerisinde tamamlamış oldum.
Not: Ben iki adet satın aldığım için ürünün bana ulaşması 10 gün sürmüş olabilir, orasını bilemiyorum.

Bunların dışında kafasında soru işareti olanlar varsa sorabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım :)
Herkese iyi günler dilerim

Öncelikle incelemen için eline sağlık. Benim de aklıma en çok takılan soru herkese olduğu gibi koltuğun oturma kısmının inceliği olmuştu ama fiyatı ve bu fiyata verdiği ölçülerindeki genişlik ise tam tersine koltuğa çekiyor. Ben de gidip koltuğu denemek ve satıcılar ile konuşmak istiyorum. Koltuğu denemeye gittiğini söylemişsin de gittiğin yer internet sitelerinde yazan adres kısmındaki yer mi? Anadolu yakasında oturduğum için biraz üşendim açıkçası. :/

Hayırlı olsun. Güzel inceleme olmuş. Dün xDrive 15'li alacakken son kez foruma bakayım dedim kendi kendime. Sonra hawk markasını gördüm, forumda kullanıcı yorumlarına bakınca son anda fikrimi değiştirip hawk chair fab V3 modelini sipariş verdim.

Hocam peki gittiğinizde elden alırken bi indirim vesaire söz konusu oldu mu? Sordunuz mu hiç? Bir de forumda kolçakları zayıf diyenler olmuş sizce öyle bir sıkıntı var mı?
Gittiğimde fiyat konusunda yardımcı oldular, gidip konuşursanız bir şeyler ayarlar diye düşünüyorum. Ve sponsorluk anlaşmaları da yapıyorlarmış çünkü bana soruldu bende youtube işini yıllar önce bıraktığım için hiç detaylarını konuşmadım.
Kolçakları bana da bir tık zayıf gibi geldi. 90 kilo olan ben üstüne abanıp kendimi kaldırmaya çalıştığımda pek güven vermiyor ama sorunda yaratmadı şu ana kadar :D

Öncelikle incelemen için eline sağlık. Benim de aklıma en çok takılan soru herkese olduğu gibi koltuğun oturma kısmının inceliği olmuştu ama fiyatı ve bu fiyata verdiği ölçülerindeki genişlik ise tam tersine koltuğa çekiyor. Ben de gidip koltuğu denemek ve satıcılar ile konuşmak istiyorum. Koltuğu denemeye gittiğini söylemişsin de gittiğin yer internet sitelerinde yazan adres kısmındaki yer mi? Anadolu yakasında oturduğum için biraz üşendim açıkçası. :/
Hocam Google üzerinde "Şahin Büro Mobilyaları" diye aratırsanız "Yenidoğan, Yıldız Sok. 11/A, 34040 Bayrampaşa/İstanbul - Avrupa" şeklinde bir adres var orası. Bende telefonla arayıp öğrenmiştim

Hayırlı olsun. Güzel inceleme olmuş. Dün xDrive 15'li alacakken son kez foruma bakayım dedim kendi kendime. Sonra hawk markasını gördüm, forumda kullanıcı yorumlarına bakınca son anda fikrimi değiştirip hawk chair fab V3 modelini sipariş verdim.
Hayırlı olsun hocam şimdiden, umarım sorunsuz uzun yıllar kullanırsınız

Güzel bir inceleme olmuş tebrik ederim.

Kendim 4 yıldır kullandığım xDrive Bora ile yaşlanmaya devam ediyorum. :D

Gittiğimde fiyat konusunda yardımcı oldular, gidip konuşursanız bir şeyler ayarlar diye düşünüyorum. Ve sponsorluk anlaşmaları da yapıyorlarmış çünkü bana soruldu bende youtube işini yıllar önce bıraktığım için hiç detaylarını konuşmadım.
Kolçakları bana da bir tık zayıf gibi geldi. 90 kilo olan ben üstüne abanıp kendimi kaldırmaya çalıştığımda pek güven vermiyor ama sorunda yaratmadı şu ana kadar :D

Hocam Google üzerinde "Şahin Büro Mobilyaları" diye aratırsanız "Yenidoğan, Yıldız Sok. 11/A, 34040 Bayrampaşa/İstanbul - Avrupa" şeklinde bir adres var orası. Bende telefonla arayıp öğrenmiştim

Hayırlı olsun hocam şimdiden, umarım sorunsuz uzun yıllar kullanırsınız
Hocam koltuğu aldım elden gidip. Benimkinin sırt kısmına yaslandığımda biraz ses çıkartıyor. Uzun vadede rahatsız eder gibi. Seninkinde öyle bir şey var mı? Belki konuşursam değişim sağlayabilirler. Onun sışında rahat gibi. Bel yastığı benim belime tam denk gelmiyor biraz o rahatsız gibi. Onun dışında kolçaklarda yeni 3D sisteme geçmişler. Eski kolçakları kullanmıyorlarmış artık. Kolçakların da tek sorunu biraz ileride gibi en geri halinde bile. En azından bana öyle geldi. Onun dışında rahat gibi koltuk.
Bir de sırt kısmını yasladığımda kolu tekrar çektiğimde eski haline gelmiyor benim elimle geri çekmem gerekiyor. Anlamadım neden böyle. Bir konuşacağım pazartesi günü arayıp.

Hocam koltuğu aldım elden gidip. Benimkinin sırt kısmına yaslandığımda biraz ses çıkartıyor. Uzun vadede rahatsız eder gibi. Seninkinde öyle bir şey var mı? Belki konuşursam değişim sağlayabilirler. Onun sışında rahat gibi. Bel yastığı benim belime tam denk gelmiyor biraz o rahatsız gibi. Onun dışında kolçaklarda yeni 3D sisteme geçmişler. Eski kolçakları kullanmıyorlarmış artık. Kolçakların da tek sorunu biraz ileride gibi en geri halinde bile. En azından bana öyle geldi. Onun dışında rahat gibi koltuk.
Bir de sırt kısmını yasladığımda kolu tekrar çektiğimde eski haline gelmiyor benim elimle geri çekmem gerekiyor. Anlamadım neden böyle. Bir konuşacağım pazartesi günü arayıp.
Hayırlı olsun hocam, siz dedikten sonra dikkat ettim evet benim siyah koltukta da yaslandığımda bazen bir gıcırtı sesi duyuyorum(videoya çekmeye çalıştım video çekerken 3 kez denedim bir türlü sesi çıkarttıramadım :D) yalnız kardeşime aldığım gri olanda o durum yok, acaba ben kilolu olduğumdan ağırlığımı fazla verdiğim için falan mı bilemedim ama bende bir arayıp bu durumu soracağım.

Sırt kısmı bende otomatik yükseliyor hocam fakat üstüne hafif bile olsa yaslanıyorsam yükselmiyor elimle çekmem gerekiyor ama koltuk boşta ise kendisi yükseliyor. (Bel yastığı aşağıdaysa ve beliniz yada kalça kısmınız dahi ona değiyorsa o ufak ittirme bile otomatik kalmasını engelliyor)
Siz dedikten sonra bunu da incelemeye ekliyim ben en iyisi yanlış bir anlaşılma olmasın.

Düzenleme: Ana gönderiye düzenleme yapamıyorum :(

Hayırlı olsun hocam, siz dedikten sonra dikkat ettim evet benim siyah koltukta da yaslandığımda bazen bir gıcırtı sesi duyuyorum(videoya çekmeye çalıştım video çekerken 3 kez denedim bir türlü sesi çıkarttıramadım :D) yalnız kardeşime aldığım gri olanda o durum yok, acaba ben kilolu olduğumdan ağırlığımı fazla verdiğim için falan mı bilemedim ama bende bir arayıp bu durumu soracağım.

Sırt kısmı bende otomatik yükseliyor hocam fakat üstüne hafif bile olsa yaslanıyorsam yükselmiyor elimle çekmem gerekiyor ama koltuk boşta ise kendisi yükseliyor. (Bel yastığı aşağıdaysa ve beliniz yada kalça kısmınız dahi ona değiyorsa o ufak ittirme bile otomatik kalmasını engelliyor)
Siz dedikten sonra bunu da incelemeye ekliyim ben en iyisi yanlış bir anlaşılma olmasın.
Hocam bende her türlü geri gelirken elimle çekmem gerekiyor. O ses sorunu beni çılddırtabilir uzun sürede fakat sanki ufak bi yağ ile çözülür gibi geliyor. Video çekip koyarım yarın buraya. Benimki de siyah model belki o modeldevardır bir sorun emin değilim. Firmayla konuşacağım yarın.

Yeni konular

Geri
Yukarı