Hayat çok sıkıcı geliyor

• Konuyu başlatan MTİ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 2B
Evet hayat çok sıkıcı, sadece okula gelip giden biri için. Evet hayat çok sıkıcı, sadece bilgisayar başında boş boş gezenler için. Evet gerçekten çok sıkıcı, emekliliği için gün sayan bir memur için. Ben de çok sıkılıyorum fakat hayatına farklı şeyler katmak istemediğindendir belki de. Ben de bilgisayar başında "LOL" oynayan andavalın tekiyim. Her gece yatarken yarın biraz olsun kitap okuyayım, biraz ders çalışayım, biraz basket oynayayım, biraz olsun piyano çalmayı öğreneyim diyorum. İstikrarsız biri olduğum içindir belki de. Hiç bir şey yapmak istemiyor insan hayatına, biraz renk katsa keşke demi? Gerçekten istemek lazım diyorlar, 10. sınıfa gidiyorum. 2 yıl sonra sınav var. kendime ihanet ediyorum. Belki de bu tarz meseleleri çok düşündüğümüzden içimiz bunalıyordur. Ben melankolik biri olarak mutlu olmaya çalışıyorum. (her ne kadar olmasa da) Belki de ergenliktendir diyorum fakat hiç bir arkadaşım düşünmüyor, etrafına bakmıyor, gezip, içip, yatıyorlar. Bilmiyorum olması gereken o'dur belki de. Yaşayacağımız çok zamanımız var. Hayatı hadi bu günü de bitirdik gibisinden değil de, bu gün kendim için faydalı ne yaptım? Gibi düşünmek gerekiyordur. Ben de kararsızlık içinde yaşıyorum. Hayat bir ızdırap gibi geliyor bana da. Belki bir gün bir kız bana aşık olur da bir kız arkadaşım olur onla birlikte zaman geçiririm ümidiyle yaşıyorum. Gereksiz beklentiler kurarsanız gerçekleşmediği taktirde sizler üzülürsünüz. O yüzden fazla beklentiye gerek yok. Herkes gibi biz de yaşayıp toprağımıza kavuşacağız.
Son olarak şunları söylemek isterim ki:
İnsan alışıyor; Anne, baba, kardeş yokluğuna, maddi yokluğa, arkadaş yokluğuna. Demek istediğim şudur ki, hayatın sıkıcılığında da kendini mutlu edecek şeyler bulabilirsin illaki. Zamanla olur, merak etme, çok kafana takma. Hayat devam ediyor. Gençliğimizi heba etmeyelim.

Evet hayat çok sıkıcı, sadece okula gelip giden biri için. Evet hayat çok sıkıcı, sadece bilgisayar başında boş boş gezenler için. Evet gerçekten çok sıkıcı, emekliliği için gün sayan bir memur için. Ben de çok sıkılıyorum fakat hayatına farklı şeyler katmak istemediğindendir belki de. Ben de bilgisayar başında "LoL" oynayan andavalın tekiyim. Her gece yatarken yarın biraz olsun kitap okuyayım, biraz ders çalışayım, biraz basket oynayayım, biraz olsun piyano çalmayı öğreneyim diyorum. İstikrarsız biri olduğum içindir belki de. Hiçbir şey yapmak istemiyor insan hayatına, biraz renk katsa keşke değil mi? Gerçekten istemek lazım diyorlar, 10. sınıfa gidiyorum. 2 yıl sonra sınav var. Kendime ihanet ediyorum. Belki de bu tarz meseleleri çok düşündüğümüzden içimiz bunalıyordur. Ben melankolik biri olarak mutlu olmaya çalışıyorum. (her ne kadar olmasa da) belki de ergenliktendir diyorum fakat hiçbir arkadaşım düşünmüyor, etrafına bakmıyor, gezip, içip, yatıyorlar. Bilmiyorum olması gereken o'dur belki de. Yaşayacağımız çok zamanımız var. Hayatı hadi bu günü de bitirdik gibisinden değil de, bugün kendim için faydalı ne yaptım? Gibi düşünmek gerekiyordur. Ben de kararsızlık içinde yaşıyorum. Hayat bir ızdırap gibi geliyor bana da. Belki bir gün bir kız bana aşık olur da bir kız arkadaşım olur onla birlikte zaman geçiririm ümidiyle yaşıyorum. Gereksiz beklentiler kurarsanız gerçekleşmediği taktirde sizler üzülürsünüz. O yüzden fazla beklentiye gerek yok. Herkes gibi biz de yaşayıp toprağımıza kavuşacağız.
Son olarak şunları söylemek isterim ki:
İnsan alışıyor; anne, baba, kardeş yokluğuna, maddi yokluğa, arkadaş yokluğuna. Demek istediğim şudur ki, hayatın sıkıcılığında da kendini mutlu edecek şeyler bulabilirsin illaki. Zamanla olur, merak etme, çok kafana takma. Hayat devam ediyor. Gençliğimizi heba etmeyelim.

Evet benim de içimde sürekli bir sucluluk duygusu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı