Hayat çok sıkıcı geliyor

Mami48

Decapat
Herkese merhaba, ben 15 yaşında lise 1 öğrencisiyim. Bilgisayarım yok, konsolum yok, telefonum 4 senelik. Okul, dersler beni sıkıyor. Hiçbir şey yapmak istemiyorum. Çoğu arkadaşımda bilgisayar var onlar oynuyor ben ise onları izliyorum. Yapacak hiçbir şey yok. Marmaris'te yaşıyorum ama ailem uzaklara gitmeme izin vermiyor. Tatillerde bütün gün evde oturuyorum. Birkaç gün arkadaşlarımla dışarıya çıkıyorum. Yani bir şeyler yapmak istiyorum ama ne yapacağımı biliyorum. Hayattan zevk almak için ne yapılabilir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir hayat amacın ve hobilerin olmalı. Boş boş oturarak sıkılmak normaldir.
Oyun konsolu, bilgisayar ve yeni telefon sana sadece anlık hazlar sağlar mutluluğun bu tür dış kaynaklara bağlı olmasın, küçük şeylerle mutlu olmasını bil. Bende oyun konsolu var, bilgisayar var ama bunları sadece gerektiği zaman kullanırım oyun konsolunu 2 ayda bir anca açıp oynarım. Kendine bir amaç belirle mesela şu an lise 1 olduğuna göre derslerine odaklan, bir müzik aleti belirle ve onu çalmasını öğren, üniversite sınavına hazırlan ve hedeflediğin bölüm için çalış.

Dostum marmaris gibi bir yerde sıkılıyorsan bu hayatta bir amacın yok demektir. Dersleri şu an sevmeyebilirsin ama ileride yapmak istediğin mesleği bulduğunda derslerin iyi olmayacak ve o bölüme gidemeyeceğin için pişman olursun. Hayat bilgisayar oyunlarından ibaret değildir hepsi dozunda günde en fazla 1 saat oynanmalı sonrası tamamen vakit kaybıdır.

Bilgisayarımı ve telefonu Marmaris'te yaşamaya değişirdim açıkçası.
Bilgisayar o kadar da heves edilecek bir şey değil zaten, 1 yıldır düzenli oyun oynamıyorum.
Sana önerim ise spora başlaman. YouTube'a calisthenics yaz başla bence.

Bence de. Kendini geliştirip sosyal biri olup çevre yapmak varken bilgisayar oynamak neymiş. Hayat > oyunlardan.

Herkese merhaba, ben 15 yaşında lise 1 öğrencisiyim. Bilgisayarım yok, konsolum yok, telefonum 4 senelik. Okul, dersler beni sıkıyor. Hiçbir şey yapmak istemiyorum. Çoğu arkadaşımda bilgisayar var onlar oynuyor ben ise onları izliyorum. Yapacak hiçbir şey yok. Marmaris'te yaşıyorum ama ailem uzaklara gitmeme izin vermiyor. Tatillerde bütün gün evde oturuyorum. Birkaç gün arkadaşlarımla dışarıya çıkıyorum. Yani bir şeyler yapmak istiyorum ama ne yapacağımı biliyorum. Hayattan zevk almak için ne yapılabilir? Teşekkürler.

Klasik Türk genci bende hala öyleyim kendime güzel bir telefon alayım dedim 20.000TL Xbox alayım dedim 10.000TL Apple wacth series 7 alayım dedim 7.500 TL ama artık alışıyorum ama öyle bakıp geçiyorum nasıl olsa alamıyacağım diye dışarıya çıkmıyorum bir hamburger menü olmuş 65 TL bir kıyafet alayım diyorum bir kapüşonlu 200TL ayakkabı alayım diyorum 2000 TL yani aileme de maddi olarak yük olmak istemiyorum zaten nasıl olsa eğitimim yaşamam bile yetiyor yani diyeceğim bir tek sen öyle değilsin aramıza hoş geldin 😔😔

Git bir takım sporu yap, orada gelişmeye çalış. Hem önün açılır (ders yerine bir alternatifin olur) hem de bir amacın olur. Takım sporu dedim çünkü hem seni sosyal anlamda geliştirir hem de bu yaşta aile, güven kavramını sana aşılar. Ben 12 senelik sporcuyum ve iyi ki başlamışım zamanında. Ek olarak deplasmanlarda felan gidersin otellerde kalırsın. Ben ortaokul ve lisede giderdim hem kulüp hep okul maçlarına bir havamız olurdu okulda :D

Yeni konular

Geri
Yukarı