Sağlık bakanlığı tarafından geliştirilen "Hayat Eve Sığar" uygulaması bugün itibariyle güncellenmiştir. Yakın zamanda geliştirmeleri bitecek olup bölgenizde veya dışarı çıktığınızda size yakın olan tespit edilmiş veya gitmemeniz gereken sağlık kuruluşu gibi yerlere yaklaştığınızda sizi aktif konum servisiyle uyaracaktır.

df5g4df4g8.jpg

74fd4g7d4f.jpg

s84gf84sd8g4f.jpg

df54g98df48g.jpg

sd984f8sd48f4sd.jpg

df54gdf4g.jpg

Görüldüğü gibi Android 5.0 ve üzeri telefonlara yüklenebilecektir.

s5d4fg85sd4f.jpg

Uygulama gördüğünüz gibi ihtiyacı olan Konum(GPS), Wifi, BT ve kişilerinize erişme hakkı tanımaktadır. Kişilere erişme hakkı ailenizi yukarıda resimde gördüğünüz gibi seçme imkanı sunmaktadır.​

İndirme bağlantısı:

Güncelleme(18.04.2020):
1.0.6 sürümüyle İndirmeye açılmıştır.

Son düzenleme:
@tirabzonun_kaymagi Tek benim değil. Uygulamayı kullanan herkesin alacak ve canlı bir harita oluşturacak. Buna göre de uygulamadaki haritada canlı verileri sağlayacak. Şahsen ben kullanılmasını istemem. Senin umurunda değilse kullan.

Hasta olan herkeste akıllı telefon veya internet yok. Buna da bir çözüm getirmeliler. Şahsen, ben sım kart bile kullanmıyorum artık. Zaten kimse ile konuşmuyordum ve artık hep evdeyim. Belediye anonsu ile enfekte olan bölgelerde duyuru falan yapılması daha etkili olur. Her mahallede 10 dakika arayla olabilir. Bilgileri de hastanelerden alabilirler. Bu mahallede 10 kişi hastadır gibi. Yaşlı kişilerin telefonları kontrol edeceğini sanmıyorum.

65 yaş üstüne yasak var zaten kullanmasalar da olur. Gayet yerinde bir uygulama.

İndirmesinler diye zaten öyle yapıyor. Geliştirme sürecinde diyoruz.

O kısmı yazına daha dikkatli bakınca gördüm. 2 resim arasında kaldığı için yazıyı göremedim kusura bakmayasın.

@tirabzonun_kaymagi Her şeyi yapabilir. Mesela o bölgeye polis gönderip eve gidin çağrısı veya yaş kontrolü yaptırtabilir.
Zaten canlı harita olsun diye yapıyorlar. Polis gönderebilsin, uyarabilsin kurala uymasa diye yapılıyor. Virüs taşıyanlara mecburi olacak zaten bildiğim kadarıyla. Hiç Dünya'dan haberin yok heralde, nasıl işlediğine dair bir fikrin yok.

Şahsen ben yüklemem. Başkalarını aldıkları gibi benim konum bilgilerimi de anbean alıp kullanacaklar. Kalsın.
Her türlü uyguulamyı kullanıyorsanız eğer bunu söylemeye hakkınız olduğunu düşünmüyorum ki, Windows+Chrome görünüyor isminizin altında.

Zaten canlı harita olsun diye yapıyorlar. Polis gönderebilsin, uyarabilsin kurala uymasa diye yapılıyor. Virüs taşıyanlara mecburi olacak zaten bildiğim kadarıyla. Hiç Dünya'dan haberin yok heralde, nasıl işlediğine dair bir fikrin yok.

Aynısını yazcaktım üşendim :).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı