Hayat nasıl gidiyor?

Heyecanlı ve stresliyim çünkü yakında askere gideceğim. Son 1 aydır rahat adapte olabilmek için diyete ve spora başladım. Bakalım belki döndüğümde bir konu açıp tecrübelerimi anlatırım 😝
Allah hayırlı bir askerlik nasip eylesin. Umarım sevdiklerine tez vakitte kavuşursun.

Bana açlıkla, susuzlukla mücadele eden bir Hristiyan, Yahudi gösterir misiniz? Veya Müslüman olanlar tarafından çocuklarına silah dayatılan, yol ortasında ambulansın müdahale etmesine izin verilmeyen bir Yahudi? Benim yazdığım dünya üzerinde en çok zorlukla karşılaşan ve mağdur edilen Din´e mensup kişiler. Peki sizin bu kuyruk acınız neden? Neden Müslümanlara yapılanları görmezden gelip sanki tüm Müslümanlar keyif içinde diğerleri açlık ve susuzlukla mücadele ediyor, zorla istemediği şeyler yapılıyor gibi soru sordunuz? Müslüman kelimesine takılıp Türk kelimesine niye takılmadınız? Neden Yunanlar, Fransızlar, İngilizler de insan değil mi demediniz? Bunu açıklar mısınız?
1. Ben asla ülke bazında konuşmadım.
2. Eğer bir ülke savaş içindeyse bahsettiğiniz durumlar her din için geçerlidir.
3. Bizim Kuyruk acımız yok, Hak eden hak ettiğini buluyor.
4. Din'ler açıkcası umrumda değil, Tanrı da öyle.
5. Kimsenin Din'i beni ilgilendirmez, Yaptığı şeyler önemlidir.
6. Açlık ve susuzluk ile mücadele etmesinin en büyük sebebi, Ülke'lerini yöneten kişilerin ''Aptal'' Bir şekilde yönetim biçimidir.
7. Çin'den bahsediyorsunuz bu yüzden asla konuşmak istemiyorum, Gelişmek için fedakarlık yapıyorlar sinirimi bozuyor mu evet ancak hükümetin sesini çıkarmadığı bir ülkede benim sesimi çıkarmam saçma olur.
8. Türk kelimesine takılmama sebebim, Bu forum'u kullanan kişilerin Türk veya Türk kökenli olmasıdır.
9. Türkiye'de Müslüman sayısı her geçen gün azalıyor, Gerçekleri görmeye başladığı için olabilir :)
İyi günler dilerim.

Hayattan bezmiş halde olmama rağmen 2 hafta sonra bir de finaller var. Gençliğin verdiği enerjiyle mi diyeyim, işi gücü bırakıp hep görmek istediğim ülkeleri gezmek istiyorum. Tabii para olmayınca bunlar hayal olarak kalıyor. 😕

1. Ben asla ülke bazında konuşmadım.
2. Eğer bir ülke savaş içindeyse bahsettiğiniz durumlar her din için geçerlidir.
3. Bizim Kuyruk acımız yok, Hak eden hak ettiğini buluyor.
4. Din'ler açıkcası umrumda değil, Tanrı da öyle.
5. Kimsenin Din'i beni ilgilendirmez, Yaptığı şeyler önemlidir.
6. Açlık ve susuzluk ile mücadele etmesinin en büyük sebebi, Ülke'lerini yöneten kişilerin ''Aptal'' Bir şekilde yönetim biçimidir.
7. Çin'den bahsediyorsunuz bu yüzden asla konuşmak istemiyorum, Gelişmek için fedakarlık yapıyorlar sinirimi bozuyor mu evet ancak hükümetin sesini çıkarmadığı bir ülkede benim sesimi çıkarmam saçma olur.
8. Türk kelimesine takılmama sebebim, Bu forum'u kullanan kişilerin Türk veya Türk kökenli olmasıdır.
9. Türkiye'de Müslüman sayısı her geçen gün azalıyor, Gerçekleri görmeye başladığı için olabilir :)
İyi günler dilerim.
Kur-an´ı Kerim´i hiç açıp okudunuz mu da gerçekleri görmeye başlıyor diyorsunuz? Şahsen Kur´an´ı birçok kez okudum ve her okuduğumda içimde olan o "acaba" soruları cevap buldu çünkü okumakla kalmayıp aynı şekilde yorumladım. Diyorsun ki Çindeki olaylara ülkem ses çıkarmıyor bende ses çıkaramam ama ülken Müslümanlara yapılanlara ses çıkarıyor korumak istiyor ona bir şey diyemiyorsun. Hak eden hak ettiğini bulur demişsin bana o 10 yaşındaki çocuğun yaptığı suçu söyler misin? veya "bir gün gelecekler" diyen Filistinli 7 yaşındaki çocuğun suçunu? Türkiye de senin babanın işlediği suçtan ötürü seni yargılasak seni cezalandırsak ve desek ki "Baban geçmişte bu hatayı yapmış yani sende hak ettin hak ettiğini buluyorsun" sen ne dersin? O zaman da aynı düşünce yapısına sahip olur musun? Ben şuan okuma yazma bilmesem teknoloji diye bir şey olmasa kısaca 7. yüzyıla geri dönsek ve desem ki "2 tane deniz var karışmıyorlar kesin bir çizgiyle ayırıklar" sen beni muhtemelen deli olarak nitelendirirdin. Sonra birkaç yüzyıl sonra o deniz bir gayrimüslim tarafından bulunsa buna da uydurmaca veya sahte der misin? Dağların bulundukları bölgeyi bir çivi misali saplanmış olduklarını kısaca yerin altında da devam ettiklerini o günkü hal ile söylesem ve 1500-1900´lü yıllarda bu gayrimüslimler tarafından bulunsa buna gerçek değil diyebilir misin? Bana Kur´an´da geçen ve gerçek olmayan, birbiriyle çelişen cümleleri indikleri zaman ve olaya bağlı olarak göster bende kabul edicem. Ebu Leheb Hz. Muhammed´i sırf ters düşürmek için bile bir kez "La ilahe illallah" dese Kur´an da açık olucaktı çünkü Kur´an ona "iman etmeyecek" diyor. Ama diyemedi, onca işkenceyi yapan kişi 1 cümleyi söyleyerek tüm İslam´ı çökertebilirdi. Bunları biliyor ve iman etmiyorsanız vallahi kalbiniz mühürlüdür. Siz araştırmaktan, dünyadan ümidi kesmişsiniz. Osmanlı´nın 600 yıl boyunca İslam ile hükmettiği ve adaleti sağladığı aşikar iken sizin onlara adaletsiz demeniz vallahi hüsrandır.

Fena değil. @Musa B. Gibilerini görünce sinirlerim alt üst oluyor sadece. Evinde çayına püskevit banarken burada gelip acıtasyon yapılması üzüyor aynı zamanda. Konu yine aynı yere geldiğine göre kilitlenebilir.
Katılıyorum, Arkadaşımıza gerekli cevabı verdim. Ancak o Din üzerinden ilerlemeye devam ediyor ve kendi Din'i gerçek gibi davranıyor, Neyse ki Koyun olmak genlerinde var :)

Fena değil. @Musa B. Gibilerini görünce sinirlerim alt üst oluyor sadece. Evinde çayına püskevit banarken burada gelip acıtasyon yapılması üzüyor aynı zamanda. Konu yine aynı yere geldiğine göre kilitlenebilir.
Biri kendi dinini savunması acıtasyon oluyor yani... Anladım. Sizin gibileri görünce de bende de şu düşünce uyanıyor acaba onlar onların yerinde olsaydı ve birileri onların dediklerini söyleseydi ne derlerdi. İnandığınız din beni ilgilendirmez fakat eğer gelip biri benim yorumuma karşılık vererek çıkıntılık yapmaya çalışırsa karşılığını veririm. Nasıl siz konuyu düşünüp anlamak yerine "acıtasyon" diyerek işin içinden çıkmaya çalışıyorsanız bende konuyu bilmeyenlere doğru şekilde anlatmaya ve kanıt sunmaya hazırım. Siz bana bir uyuşmazlık gösterin Kur´an ile ilgili ben vallahi vazgeçicem, sizden istediğim 600 sayfasının içerisinde bulunan bir uyuşmazlık bir yalan. Bunu söyleyin diyorum neden söyleyemiyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı