Hayat neden bu kadar garip?

Bunu cevabını burada arama. Oku, kendini geliştir. Hayatın sadece "Ye iç yat."tan ibaret olmasın. Her ne kadar bu dine inanmasam da, şunun gerçek olduğunu düşünüyorum:

"Aziz Luke'nin 17. bölümünde geçen, İnsanın içindeki Tanrı krallığı. Ne bir insanın içinde ne de bir grup insanın içinde ancak tüm insanların içinde, senin de! Sen insan, bir gücün var. Güç makineler yaratır. Güç mutluluklar yaratır. Sen insan, sahip olduğun güç bu hayatı güzel ve özgür yapıyor. Bu da hayatı harika bir macera yapıyor!"

Buna inanıyorum.
Okuyup kendimi geliştirince ne olacak? Bilgili kültürlü bir insan olsam ne olacak ki?

Bunlar temel hayat problemleri. Buraya yazıp cevap beklemeniz mantıksız çünkü gelen her yanıt öznel ifadeler olacaktır. Ateist insan sana ölmeden önce nasıl yoksa öldükten sonra da yokolacaksın der, inançlı insan öldükten sonra cennet/cehennem veya dininde ne varsa onu sunacaktır. Bunlar burada öğrenilecek şeyler değil araştırmanız lazım.

"Aziz Luke'nin 17. bölümünde geçen, İnsanın içindeki Tanrı krallığı. Ne bir insanın içinde ne de bir grup insanın içinde ancak tüm insanların içinde, senin de! Sen insan, bir gücün var. Güç makineler yaratır. Güç mutluluklar yaratır. Sen insan, sahip olduğun güç bu hayatı güzel ve özgür yapıyor. Bu da hayatı harika bir macera yapıyor!"

Buna inanıyorum.
Yani burada tüm insanların içinde tanrı bilgisi var olduğu için tanrı var mı demek istiyor? Orta çağ felsefesi misali mi?

Arkadaşlar anlam veremiyorum ya neden buradayım, neden yaşıyorum? Amacım ne? Bu kadar insan ne için yaşıyor? Ye iç yat nereye kadar? Yaşayınca ne oluyor? Neden kimse eşit değil? Nasıl oluştuk? Öldükten sonra ne olacak? Zengin olunca ne olacak sanki? Gibi yüzlerce soru sorarak kafamı yiyorum gerçekten hayat ne garip. Bugün gülüyorsam yarın ağlıyorum, bir gün yaşamak istiyorsam bir gün ölmek istiyorum ve bu soruların hiçbirine cevap bulamıyorum. Sizce hayat neden bu kadar garip?
Eskiden daha garipti neyseki bilim dalları insanoğlunun faydasına var ve birikimliler.

Geri
Yukarı