Hayat pahalılığı düzelir mi?

İyi yapmışsınız hocam, Türkiye şu anda çok zor bir durumda ve bunun düzelmesi kolay olmayacak gibi duyuro, nereye elini atarsan at elinde patlıyor, ne olur ne biter bilemem ama en az 10-20 yıl içinde falan bu durum anca düzelir gibime geliyor.

Hocam cidden çok zoruma gidiyor okulda yemek yerken bile 2 kere düşünüyorum babamdan para alırken bile 2 kere düşünüyorum yahu yemek yemek bile çok zor okuldan bahsediyorum AVM'lerden bahsetmiyorum bile oralarda yemek yemek en aşağı 100 TL. İktidar değişirse ki umarım değişir çok zaman geçmeden bu sefer de hani gelen adam da bir şey yapamadı diyecekler.

Hayat pahalılığı neden oluştu sanıyorsunuz? Çünkü şey yapıyorlar...
Bakın arkadaşlar benim evime hırsız girerse zenginleşir miyim yoksa fakirleşir miyim?

Maalesef durum böyle fakat kısa bir zaman aralığında ekonomiyi düzeltmektense hukuk sitemini düzeltmek ve liyakat getirmek daha gerçekçi bir hedef olur.

Bence de hocam, bir ülkenin temeli hukukdur.

Hocam cidden çok zoruma gidiyor okulda yemek yerken bile 2 kere düşünüyorum babamdan para alırken bile 2 kere düşünüyorum yahu yemek yemek bile çok zor okuldan bahsediyorum AVM'lerden bahsetmiyorum bile oralarda yemek yemek en aşağı 100 TL. İktidar değişirse ki umarım değişir çok zaman geçmeden bu sefer de hani gelen adam da bir şey yapamadı diyecekler.

Herkesin zoruna gidiyor hocam, bende aynı şekilde. Para harcarken en az 2-3 kere düşünüyorum. Artık evde sırf elektrik faturası fazla gelmesin diye bilgisayarı açmaz oldum, ayda maksimum 2-3 kere falan açıyorum, oda maksimum 2-3 saat falan.

Bakın arkadaşlar benim evime hırsız girerse zenginleşir miyim yoksa fakirleşir miyim?
Bu olayda siz fakirleşirsiniz, hırsız zenginleşir. Ama eğer hırsız gider de bir başka kimse olarak size yardım ederse siz biraz da olsa tatmin olursunuz. Atıyorum hırsız akrabanız ise ve onun hırsız olduğundan haberiniz yok ise sizden sürekli çalar bir miktarını da size harcar :)

Arkadaşlar az önce Enis Kirazoğlu'nun videosunu izleyip geldim. Ne diyeyim yine moralim bozuldu. Özellikle bir gamer olarak teknolojik ürünlerde ve oyunlarda bunlar harici her şeyin pahalılığından bıktım usandım artık. Dışarıda bir şey yapmaya ne bileyim sinemaya gitmeye arkadaşlarla gezmeye cips kola yapmaya bile güç yetmiyor artık. Dışarı çıkmayalım evde duralım oyun fiyatları her gün zamlanıyor. Konsollar PC'ler ve diğer teknolojik aletleri söylemiyorum bile. Yani bizim ne yapmamız gerekiyor bu yaşlarda cidden anlamış değilim. Her gün bir şeylere zam geldi haberi görmekten gına geldi. Rahatlıkla yapabilidiğimiz hiçbir şey kalmadı resmen. Gelecekle ilgili de bir şey düşünemiyorum çünkü şu an eğlenmem gezmem tozmam gerekirken bunları düşünüyorum. Bu halimiz nasıl düzelecek? Hala umudum var ama çok az. Kendime yapamadığım şeyleri umarım ileride çocuğum olursa yaşatırım diye düşünüyorum. Biraz dertleşmek istedim sizinle.(klavye değiştirdiğimden virgül koyamıyorum moderatorler anlayışla karşılarsa sevinirim)
Discord yazsana yardım edebilirsem edeyim. Dertleşelim anlamında.

🤔

@Adimi unuttum

Geri
Yukarı