Hayat pahalılığı

EndoBero

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar önce şunu belirteyim. Elbette her ülkenin durumu iyi olacak diye bir şey yok. Ancak Allah aşkına bu ne ya. Bir tane kahve bir tane süt bir de dondurma aldım. Dondurmanın fiyatını bilmiyorum ismi frigola oradan bilirsiniz. 19 lira tuttu. Hatta dedim ki küçük kardeşime bir tane bisküvi alayım da sevinsin. Yani bir paketi 4 TL. Bir laf vardı yakında köfte ekmeğe... Yaptırırız diye. Anlayan anladı zaten. Bakın elbette 1 TL olsun demiyorum ama bu fiyatları hak etmiyoruz bence. Ülkemiz konum olarak çok iyi bir yerde. Bor madenleri desen bolluk bereket. Bu arada bir şey duydum biz sanırsam bor madenlerinin haklarını Amerika'ya satmışız. Yanlış biliyor da olabilirim düzeltebilirsiniz. Yani Allah aşkına zaten çok az çıkarmamıza izin veriyorlar. O çıkanla da bunu yapıyoruz.

bor madeni, b simgesiyle gösterilen sert yapılı ve ısılara karşı dayanıklı olan bir elementtir... Dünyadaki en önemli olan bor elementi kaynakları ülkemizde, ABD ve Rusya'da bulunmaktadır. Birçok alanda kullanılan maden en sık otomobil sektöründe, inşaat sektöründe, bilgisayar sistemlerinde, askeriye de kullanılmaktadır.

Bu kadar yerde kullanılabiliyorken biz gidip deterjan yapıyoruz şaka gibi.

Dosya Ekleri

• 1632658863913.jpeg
    1632658863913.jpeg
    4,8 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleme:
Ya bırak hikaye uydurmayı, çıkar bakayım telefonunu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Z kuşağı çok nankör.

Aynen öyle. Biz zamaninda Nokia 3310 kullaniyorduk, simdikiler ise akilli telefonlari begenmiyor.

Bor madenleri desen bolluk bereket.

Bol olmayla her sey bitmiyor maalesef. Isletmesini bilen yok. Ekonominin dümenine isten anlamayan adamlari gecirirsen batmaya mahkumsun demektir. Tabii onlara kalirsa ekonomimiz her gecen yil artiyor ve sahlaniyor. Sahlandigi icin de milletin yastik altinda biriktirdikleri paralara göz dikiyorlar.

Eger is vatandasin yastik altindaki paralara kaldiysa o zaman dükkani kapatip gidebiliriz demektir. Bazilarina kalirsa bahsettiginiz sorunlarin hicbiri su an mevcut degil. Yerseniz tabii ki.

Arkadaşlar önce şunu belirteyim. Elbette her ülkenin durumu iyi olacak diye bir şey yok. Ancak Allah aşkına bu ne ya. Bir tane kahve bir tane süt bir de dondurma aldım. Dondurmanın fiyatını bilmiyorum ismi frigola oradan bilirsiniz. 19 lira tuttu. Hatta dedim ki küçük kardeşime bir tane bisküvi alayım da sevinsin. Yani bir paketi 4 TL. Bir laf vardı yakında köfte ekmeğe... Yaptırırız diye. Anlayan anladı zaten. Bakın elbette 1 TL olsun demiyorum ama bu fiyatları hak etmiyoruz bence. Ülkemiz konum olarak çok iyi bir yerde. Bor madenleri desen bolluk bereket. Bu arada bir şey duydum biz sanırsam bor madenlerinin haklarını Amerika'ya satmışız. Yanlış biliyor da olabilirim düzeltebilirsiniz. Yani Allah aşkına zaten çok az çıkarmamıza izin veriyorlar. O çıkanla da bunu yapıyoruz.

bor madeni, b simgesiyle gösterilen sert yapılı ve ısılara karşı dayanıklı olan bir elementtir... Dünyadaki en önemli olan bor elementi kaynakları ülkemizde, ABD ve Rusya'da bulunmaktadır. Birçok alanda kullanılan maden en sık otomobil sektöründe, inşaat sektöründe, bilgisayar sistemlerinde, askeriye de kullanılmaktadır.

Bu kadar yerde kullanılabiliyorken biz gidip deterjan yapıyoruz şaka gibi.
Burdaki olay eringeçlikten geliyor. Biz bu memlekette her şeyi yapabiliriz ama yapmak yerine ne uğraşalım bize ne satın alalım kâr koyup satalım olayı var. Ve millet birbirini o kadar bızdıkladığı halde bızdıklayanlar bızdıklanmadığı için bu işi çok rahat yapıyorlar. E milletin içinde keriz de var yok değil, bızdıklayan diyor ki bu mal 3 liralık ama 10 liraya koyayım, keriz kişiler de bunu alınca, bızdıkçı kardeşimiz diyor ki alan alıyor, 1 ayda 3 liradan 3 tane satacağıma ayda 1 tane 10 liradan satarım, hem malım bitmez hem çok yorulmam hem kârım artar diyor. Yine bir kriz kolluyor bu sefer 3 e aldığını 15 e satıyor, e keriz yine aynı keriz yine alacak durur mu? Velhasıl güzel kardeşim biz milletçe bızdıklayanlara öyle bir servet kazandırdık ki, almıyorum 1 yıl 2 yıl, düşür fiyatları desen dahi onların 10 yıllarca yetecek sermayesi oluştu bile. Şuan onlar bize değil biz onlara muhtacız. Devlet de iş işten geçtikten sonra müdahale ettiği için olaylara yangın körükleniyor günden güne. Bu bızdıkçıların 7 sülalesinin mal varlığının tamamına el konulup vatana millete hayırlı işler için harcanmadıkça, bızdıkçılar da içerde müebbet kalmadıkça düzelmez, kim gelse başa düzeltemez.

Ceplerine, yandaşlara, somaliye, suriyeye( ve diğerlerine) kaçak mültecilere, saraylarına harcadıkları vergiyi; halkına ve değer üretimeye teşvik için harcamadıkları için bugün 19 tl. olan sene 29 olacak, şaşıracak bir şey yok. din ve milliyet tacirliğiyle bizim aklı kıt çalışan halkı kandırdılar, 20 yıldır elde memleket kalmadı.. satılmadık yeri, çürütülmedik kurumu kalmadı. dilinde vatan vatan diyenler, eliyle vatan hainliği yaptılar halen yapıyorlar.

bor haklarını bırak, memleketin her köşesini her kurumunu sattık. avrupanın iti amerikanın köpeği olduk, bakma sen ekranlarda çomar gazı almak için birbirlerine atıp tuttuklarına, el altından bunlar döner. bak en basiti, AB baştaki hükümete 3 5 avrocuk veriyor, milyonlarca vahşi kaçak mülteciye ülkeyi peşkeş çekiyorlar. sırf avrupa halkının huzuru bozulmasın diye...

Bizi şuan resmen AB adaylığından bile kovdular. Artık gözlerinde tamamen geri kalmış, önemsiz bir ülkeyiz. var ya adamların tüm planları tıkır tıkır işledi. Kim bu topraklarda güçlü bir ülke isterdi? hiç biri. el altından yaratıp destekledikleri proje parti AKP sayesinde bunu başardılar. Önce ordu, sonra eğitim ve en son ekonomi bitirildi. 4 mevsim gören ülkede tarım ve hayvancılık bitirildi. ük kadar hollanda'dan mercimek, somaliden pirinç ithal ediyoruz şaka gibi. her dağa her köşeye okul açıp eğitimi bitirdiler. abicim her şeyi bitirdiler işte.. üretemeyen, düşünce özgürlüğü olmayan ve hala bunlara sebep olanlara destek çıkan bir halk varsa, bunların hepsi müstehaktır. ne diyelim.

türkiye tarihinde görüp görebileceği en rezil yılları yaşıyor. az kaldı ama 1,5 yıl sonra hesaplaşacağız.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı