Hayatımın en kötü sonucunu yaptım

Egeaw

Decapat
Daha fazla  
10.sınıfım pazartesi günü denemeye girdim. Kendimden gayet emindim fakat bugün sonuçlar açıklandı ve 40 kişi arasında 18. olmuşum.

Anlayamıyorum nasıl bu kadar kötü yaptığımı kaydırma falanda yok. Matematikten 8 13 yapmışım.

Okuluma 4.9 yüzdelik dilimle girdim. Ailemin suratına bakamıyorum 25 net yapmışım 120 sorudan. Aşırı moralim bozuk nasıl daha iyi yapabilirim bir daha böyle bir şeyle asla karşılaşamam.

Kendinize düzenli bir çalışma programı oluşturup çalışmaktan başka ne yapabilirsiniz?

Sınavlardan önce gugıl amcaya "sınavdan 100 alma duası" yazıp hepsini tek tek okumaya ne dersiniz?

Girdiğin ilk deneme mi? Hatalarına bak, anlamaya çalış. Bir sonraki denemede daha iyi yapmak için uğraş, fazla takma kafana.

Deneme sınavı için kendinizi bu kadar üzmeniz mantıklı değil biraz. Bir daha ki sınava daha fazla, daha iyi çalışıp girersiniz ve daha iyi sonuç alırsınız. Bu seferlik böyle olmuş geçmiş olsun.

Ben de 5 yüzdelikle girmiştim. Benim de denemem aşırı kötü geçti. 90 soru 20 net. Kafaya takmaya gerek yok. Çalışıp daha iyisini yapabilirsin.

Deneme sınavı kötü diye neden üzülüyorsun? O sınav sana hangi sorularda yanlış yaptığını veriyor ve o sorulara çalışarak eksiğini düzeltiyorsun.

@Egeaw, kendin diyorsun bak, "deneme" sınavı. Moralini bozmak yerine yanlış yaptığın soruları incele, ve o konuların üstüne git. Sonraki denemede daha yüksek sonuç almaya bak.

Geri
Yukarı