Hayatın bir anlamı var mıdır?

MonutorAdam

Hectopat
Daha fazla  
Hayatın bir anlamı var mı? Çok absürt bir kelime oldu evet fakat ben bu anlamsızlıktan çok sıkıldım hiçbir şey zevk vermemeye başladı.. Sohbet edecek arkadaşım da yok, sorgula sorgula kafayı yedim. Önce dinden çıktım sonra hayatın anlamına kafa yordum ve varoluşçu bir tipe evrildim. Sizin "Hayatın Anlamı" hakkındaki görüşlerinizi çok merak ediyorum ve gerçekten oturup konuşmak istiyorum.

Hayatın bir anlamı var mı? Çok absürt bir kelime oldu evet fakat ben bu anlamsızlıktan çok sıkıldım hiçbir şey zevk vermemeye başladı. Sohbet edecek arkadaşım da yok, sorgula sorgula kafayı yedim. Önce dinden çıktım sonra hayatın anlamına kafa yordum ve varoluşçu bir tipe evrildim. Sizin "hayatın anlamı" hakkındaki görüşlerinizi çok merak ediyorum ve gerçekten oturup konuşmak istiyorum.

Kalk işe git eve gel tekrar yat.

Bence kişiye özel bir soru bu. Sana kimse net cevap veremez. Örnek dini olan birine göre hayatın anlamı dinini yaşayıp diğer dünyaya odaklanmaktır. Ama hiçbir şeye inanmıyorsan yapacağın şey bir gün ölümü beklemek.

Realist hayaller kur ve gerçekleştirmek icin çalış. Filozof seviyesinde düşünüp çok anlam yüklemeye gerek yok. Senden önceki milyarlarca insan nasıl öldüyse sen de bir gün yok olup gideceksin.

Kişiye göre değişir. Birisi evlenip ölmek ister, birisi gezmek ister, birisi tanrıya ibadet edip tanrıya gitmek ister. Bana göre ise bilgi öğrenmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı