Hayatınızda yeni sayfa açmanın yolu dibe vurmaktır

Qwerty delisi

Kilopat
Daha fazla  
Diğer düşündüğünüz gibi kişisel gelişim olayları bence yalanın daniskasıdır. Kimse hiç bir şey kaybetmeden bir şey kazanamaz. Her şeyinizi kaybederseniz her şeyi kazanabilirsiniz. Kimse dibe vurmak istemez çünkü herkes kazanacaklarını değil kaybedeceklerini düşünüyor. Buralarda, okulda, fb gibi saçma platformlarda bir şeyler elde etmek istediğini söyleyen elemanlar, bir şeyleri feda etmezseniz hiçbir şey kazanamayacaksınız. @er36po , @Neşeli Enginar hocam her yere etiketliyoruz sizi kusura bakmayı verin. Ne düşündüğünüzü merak ediyorum :puro:

Ya geçeceksiniz bunları kardeşim :) Sen önce her şey nasıl kaybedilir bunu bir araştır. Her şeyini kaybedersen ayakta duracak mecalin kalmaz, her şeyini kaybedersen yaşamak için bir sebebin kalmaz, her şeyini kaybedersen kendini de kaybedersin.
Sizin her şeyiniz sahip olduğunuz ev, araba veya paradan ibaret ise evet, tekrardan kazanabilirsiniz.

Kader denilen, talih denilen bir şey vardır. Talihin kötü ise ne kadar çabalasan da çok ileri götürmez seni hayat, kiminin ise bahtı iyidir, az çabalar ama hayat onu çok ilerilere atar? Daha doğduğun ilk andan itibaren şans faktöründen %9999 etkilenirsin.

Her insan çabalayarak kazanabilir ancak hayat kimini 10X öteye zıplatır kimini başka yerlerde zıplatır :)

Yeniden başlamak diye bir şey yoktur her şey seninle birlikte gelir, senin adınla anılır battığın ve çıktığın kişisel gelişime ben de inanman zararını gördükten sonra. Hayat kumuşsan, sevdiklerin varsa, yaşantını bi' düzene sokmuşsan neyin kumarını oynayacaksın?

Bahsettiğim sadece ev araba gibi şeyler değildir. Hatta neredeyse onları hiç kastetmedim. Şimdi diyeceksiniz "Daha 15 yaşındasın velet nereden biliyorsun?", demeyin. Tüm arkadaşlarımın beni yapmadığım bir disiplin suçtan ötürü sorumlu tutması ve disipline gittiğim zamandan beri arkadaşlarımın sayısı bir elin parmağını geçmez. Kaybedecek hiçbir şeyiniz kalmadığında, bu durumdan ötürü hiçbir korku yaşamazsınız. Bilhassa aile, sevdiğiniz insanlar konusu böyledir. Öte yandan, her şeyi kazanmak, yeni sayfa açmak mutlu olmak anlamına gelmiyor. Ayrıca mutlu olmak da bir düzene bağlı kalmak değil, güven hissinden kaynaklanır genelde. Ancak düzen hassas ve bir o kadar da kısıtlayıcıdır. Dolayısıyla herhangi bir düzene bağlıyken mutlu olmak işkence gibi olmalıdır. Her şeyini kaybetmiş bir insan düzenden de, güven ihtiyacından da yoksundur. Haliyle bu kişinin, büyük ihtimalle, mutluluğuna yön veren şeyler kendi kişisel istek ve arzularıdır. Tabi ki her şeyini kaybetmiş bir insandan bahsediyorsak, bu kişinin bağlı kaldığı bir etken de bulunmadığından kaynaklı, gerçekte ne yapmak istediğini de keşfedebilmesi en büyük ihtimaldir zannımca. Her şeyini kaybeden birisinin ayakta duracak mecalinin kalmaması gerçekten boş bir adam olduğunu göstermez mi? Yani hayatındaki tüm istekleri kendinden başka şeylere bağlı bir adam, varlık içinde yaşadığı zaman gerçekten kendi için, yapmak istedikleri için yaşamış mıdır? Sanmıyorum :sansür:

Diğer düşündüğünüz gibi kişisel gelişim olayları bence yalanın daniskasıdır. Kimse hiç bir şey kaybetmeden bir şey kazanamaz. Her şeyinizi kaybederseniz her şeyi kazanabilirsiniz. Kimse dibe vurmak istemez çünkü herkes kazanacaklarını değil kaybedeceklerini düşünüyor. Buralarda, okulda, fb gibi saçma platformlarda bir şeyler elde etmek istediğini söyleyen elemanlar, bir şeyleri feda etmezseniz hiçbir şey kazanamayacaksınız. @er36po , @Neşeli Enginar hocam her yere etiketliyoruz sizi kusura bakmayı verin. Ne düşündüğünüzü merak ediyorum :puro:
Size katılıyorum çünkü hayatta bir şeyler kaybetmeden pek çok şey kazanılabiliyor.

''Kaybettim! artık hayatta tutunacak hiç bir dalım kalmadı'' deyip hayatına son vermek midir?
''Kaybettim! ama tekrar geri kazanabilirim'' deyip hayata 4 elle sarılıp ''kaybettiklerimi geri alabilirim'' demek midir?
İster maddi ister manevi, hiç fark etmez.

Şu kazanma olayına gelirsek (Eş, Dost, veya Para): Evet, insan oğlu kazanmak için mutlaka bazı bedeller ödemek zorunda... Bu bedel, kimisi için yalnızca bileğinin emeği, kimisi için ise yaşamak için öldür, veya doymak için aç bırak taktiğidir. Burayı açmama gerek yok sanırım, zaten anlaşılmayacak bi tarafı yok.

Mevcut olanı kaybetmek... Bu aslında hayatın sonu demek değildir. Evet, insanın gözünü bi açmada her şeyin yok olduğunu görmek, asla dayanılacak bir durum olmayacaktır, ama bu yine de hayatın artık bittiği anlamına gelmez. Böyle bir düşünce bana göre ikinci bi zayıf noktadır yani ikinci kez yapılacak olan hata demektir.
Hayat, biz ancak toprağa gömüldüğümüzde son bulur.
Kaybedilen ister maddi ister manevi olsun, her şekil geri kazanılır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı