Hayatınızdan memnun musunuz?

Değişiyor durumuma göre :D Şu an ailem çok şükür yanımda. İyi kötü geçiniyoruz. Neden memnun olmayayım? Ama konforlu yaşamaya gelince olay çöküyor her şey. İstediğimiz bir şeyi gidip alamıyoruz çoğu zaman. Hatta dışarıdan yemek bile söyleyemiyoruz çoğu zaman. İleride ailemin bunları yaşamaması için çalışıyorum bende. En azından çocuklarım daha rahat ve lüx bir yaşamda büyüsünler. Ha şu an yaşadığım hayattan şikayetçi değilim. Çoğu zaman "Offf bu nasıl hayat" diyorum ama anlık şeyler onlar. Genel olarak iyi.

Ben kendimi bildim bileli memnunum. Çevremde sevdiklerim, sevenlerim, arkadaşlarım var ne mutlu ki. Memnun olmayan insanların her türlü bir sebebi vardır. Param yok diyip memnun olmayan çok kişi tanırım ama her şey para değil hatta benim için paranın değeri çok az. Memnun olmadığın zaman ne bileyim Suriye'deki gençleri düşün mesela onlar yerinde olsak ne yapardık. En azından bir ülkemiz var, rahatça yaşayabileceğim. İş sahibi olabileceğimiz imkanlar söz konusu. Ve ben müslümanlığa bağlı olan biri olarak her şey de bir hayır vardır diyerek bakıyorum.

Dersten kafayı yemek üzereyim. Her gün lanet eğitim sistemine sövüp gelecekte ne olacağımı (olamayacağımı) düşünüyorum. En güzel en dinç zamanlarımız gülüp eğlenmemiz, bir şeyler öğrenmemiz gerekirken lanet eğitim sistemi hayatımızı çalıyor ve bizi mutsuzluğa itiyor. Susamam şarkısında çok doğru bir söz vardı: "Senin eserin ülkedeki umutsuz nesil
Senin eserin bu mutsuz kesim..."

Ya çok şey yazılır da hiç yazasım yok şimdi. Neyse ki Allah'a şükür annem babam sağ, sağlığım yerinde, imkanlarımız iyi. İnşallah şu lanet sistemden sıyrılırım 113 gün sonra. Hayatımdan 1 yıl daha kaybedip aileme yük olmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı