Hayatınızdan memnun musunuz?

Yaşantınızdan memnun musunuz ?

• Oy verenlerin toplamı
    99
Matematik yapamayan öğrencinin aptal damgası yendiği bir ülkede yaşıyoruz. Eğitim sistemi rezalet, popüler kültür kölesi olan bir nesil yetişiyor ve bizim umudumuz bu nesil. Komik değil mi? Öğrencileri yetenek ve ilgi odaklarına göre yargılamaktansa okullarda öğretmedikleri matematiği soruyorlar sınavda. Bakın Liseden mezun olduğunuz zaman kaçınız akıcı ingilizce konuşuyor? Ekonomi desen çöp. Bu ülkede yaşayacaksan ya çok paran olacak ya da millet vekili tanıdığın olacak. Kısacası hayır.

Son düzenleme:
Matematik yapamayan öğrencinin aptal damgası yendiği bir ülkede yaşıyoruz. Eğitim sistemi rezalet, popüler kültür kölesi olan bir nesil yetişiyor ve bizim umudumuz bu nesil. Komik değil mi? Öğrencileri yetenek ve ilgi odaklarına göre yargılamaktansa okullarda öğretmedikleri matematiği soruyorlar sınavda. Bakın Liseden mezun olduğunuz zaman kaçınız akıcı İngilizce konuşuyor? Ekonomi desen çöp. Bu ülkede yaşayacaksan ya çok paran olacak ya da millet vekili tanıdığın olacak. Kısacası hayır.

Eğitim sisteminin berbatlığına şöyle bir örnek verebilirim, ilköğretim birinci sınıfın ilk gününde sol elimle ve yavaş yazdığım gerekçesiyle öğretmenin attığı tokat, insan olmayı becerememiş anlayışsız kişileri öğretmen yapan ve milyonlarca öğrencinin hayatıyla oynayan bir sistem, böyle öğretmenlerin elinden çıkan öğrencilerden ne olabilir ki bir de üstüne müfredatın saçmalığı eklenince sonuç ortada, öğretmenin şiddet kullanmasıyla alakalı çıkan yasalar bence tek mantıklı hareketti, belli bir yaşa gelmiş ama beyni gelişmemiş kişilerin küçücük çocukların psikolojisini mahvetmesinin bayağı önüne geçti ama fiziksel olarak bu siniri atamayınca sözlü olarak çocukların psikolojisini bozmaya yöneldiler.

Eğitim sistemi öğrencileri insan değilmiş gibi çalışmaya itiyor ve buda öğrencinin yeteneğine göre değil çalışmasına göre yerleşmesine sağlıyor çalışma gerekli ama yetenekle dengede olması lazım ama maalesef Türkiye'de böyle bir şey yok.

Sevdiğim işi yapıyorum, sevdiğim adamla evleniyorum, sevdiğim arabaya sahibim.

Eğitim sistemi bok edilmeden önce okuyup mezun olduğumuz için avantajlıyız. Acıyorum öğrencilere artık.

Geri
Yukarı