Hayatınızın amacı nedir?

K E D Y

Hectopat
Son zamanlarda hayatın anlamını ve amacını çok fazla sorgulamaya başladım. Bu evrendeki varlığımızın sebebi ne olabilir ki? Neden yaşamaya devam ediyoruz? Acaba öldükten sonra ne olacağını bilmediğimiz ve bu yüzden korktuğumuz için hayatımızı sürdürüyor olabilir miyiz? Yani hayatın amacı ölüm korkusu mudur? Sizin hayatınızın amacı nedir?

Bütçen el verdiğince hiçbir şeye veya kimseye zararın dokunmadan mutlu olmaya çalışmak. Yaparken, uğraşırken mutlu olduğun şeyleri bulmak (meslek, hobi, herhangi bir şey). Şuan ki yaşım ve bütçeme göre oyun oynamak, film ve dizi izlemek, müzik dinlemek, kahve içmek beni mutlu eden şeyler. İleride bunlar değişebilir veya yenileri eklenebilir tabii. Ayrıca iyi bir insan olmaya çalışmak ve aile.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Son zamanlarda hayatın anlamını ve amacını çok fazla sorgulamaya başladım. Bu evrendeki varlığımızın sebebi ne olabilir ki? Neden yaşamaya devam ediyoruz? Acaba öldükten sonra ne olacağını bilmediğimiz ve bu yüzden korktuğumuz için hayatımızı sürdürüyor olabilir miyiz? Yani hayatın amacı ölüm korkusu mudur? Sizin hayatınızın amacı nedir?
Ben hayallerim için yaşıyorum. Arabama atlayıp sabah olmak üzereyken yükseklere çıkıp izlemek istiyorum. Şu sıralar az çok hoşlandığım bir kız var. Onu düşünüyorum. Onun dinlediği attığı şarkılara bakıyorum. Onunla hayallere giriyorum. Hayaller olmazsa boş herşey. Hepimiz hayallerimiz için yaşıyoruz.

Her kişinin kendi yaşamında bir amacı vardır. Kimisi tanrının verdiği sınavı başarıyla geçip cennete gitmek kimisi başarılı olmak için çalışmak gibi. Şu hayatta bir kere varız ve başka bir hayatımız olmayacak. Bunu bildiğim için her şeyden önce iyi bir insan olmayı ve bu kısacık hayatımızı okuyarak, eğlenerek bu hayatımızı tamamlamak amacımdır.

Geri
Yukarı