Hayatta edindiğiniz tecrübelerle bize ne tavsiye edersiniz?

Elinizden geleni yapın hocam. Ben de sizin gibi lise okumayıp işe girmiştim 15 yaşında ama sonradan aklım başıma geldi ailemi zar zor ikna ederek çıktım işten. 20 yaşındayım 2023 sınavına hazırlanıyorum inşallah yazılım veya PC müh istiyorum.
İnşallah istediğini başarırsın. Ben kendimi web tasarıma atsam başka bir şey istemiyorum.

Hiçbir zaman en yakın kız arkadaşına (normal arkadaş) bile güvenme ve onlara tavsiye verme çok sıkıntı çektim bu yüzden he tabii sonradan onlar kötü oldu o ayrı konu da.

Hedef belirlerken planlı ol. Yani şu olacağım, bu olacağım tamam ama abicim onu nasıl olacaksın? Ilk sene ingilizce, 2.sene tutorial 5.sene staj staj yaparken ikinci fakülte... vs gibi planlı şekilde hedefe nasıl ulaşacağını da kurgula. Bir de giriş seviyesi de olsa ekonomi egitimi alıp finansal okur yazarlığımı arttırmayı, erken yaşlardayken, çok isterdim. İngilizce öğrenmek kadar önemli bence bu. Benim adıma çok genelgeçer ekonomi öğrenince, ki kendi çabamla ,ufkum inanılmaz açıldı. Daha detaylı öğrenmeye uğraşıyorum. Bunlara ek olarak sigaraya başlamamak olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı