Hayatta kalma oyununa neler eklenmeli?

Eki Görüntüle 904280
Hayatta kalma oyunu geliştiriyorum. Her sürümde yeni özellikler ekleniyor. Basit olduğunu bende biliyorum fakat ben her sürümde yeni özellikler ekleyerek kullanıcılara sunmayı tercih ettim. Bu sayede oyuncular değerlendirme yapıp önerilerini belirtebiliyor. Oyun hakkında önerileriniz var ise yorumda belirtebilirsiniz.
Eki Görüntüle 904281

Hocam sizlere soru sorabilir miyim? Evet derseniz konu açıp sorabilir miyim oyun ile ilgili?

Eki Görüntüle 904280
Hayatta kalma oyunu geliştiriyorum. Her sürümde yeni özellikler ekleniyor. Basit olduğunu bende biliyorum fakat ben her sürümde yeni özellikler ekleyerek kullanıcılara sunmayı tercih ettim. Bu sayede oyuncular değerlendirme yapıp önerilerini belirtebiliyor. Oyun hakkında önerileriniz var ise yorumda belirtebilirsiniz.
Eki Görüntüle 904281

Oyun güzele benziyor, çıkarsa bir indiririm.

Edit: Oyun çıkmış bile hemen bakayım.
Oyunu oynamış olarak söylüyorum:

1. Ana menü eklenmeli.
  2. Hud eklenmeli.
  3. Durdurma menüsü eklenmeli.
  4. Ağaçlarda en fazla beş adet odun olmalı ve daha fazla ağaç olmalı.
  5. Tarif defteri gelmeli.
  6. Ev yapılabilinmeli ve önceden yapılan terkedilmiş evler olmalı.
  7. Mini harita eklenmeli.
  8. Yemek yapılabilmeli.
  9. Balta, kılıç, çapa gibi aletler eklenmeli.
  10. Karakter özelleştirilebilinmeli.
  11. Su olmalı ve suda yüzebilinmeli.
  12. Mağara olmalı.
  13. Hayvanlar olmalı ayı kuş köpek ve bazıları evcileştirilebilinmeliler
  14. Daha fazla kaynak olmalı kömür, altın gibi.
  15. Madenler olmalı.
  16. Saat ve hava durumu olmalı.
Ayrıca grafikleri oyunun kararakteri gibi pixel yapsan iyi olur.
Eğer daha sonra aklıma başka şeyler de gelirse onları da yazarım.

@Mucosoft

Hocam açtım onay bekliyor

HOCAM 4 TANE TROJAN ÇIKTI! VİRÜSLÜMÜ BU YA
Oyun içerisinde virüs bulunmuyor. Ben bunu Game Maker Studio 1.4.99 lisanslı sürüm ile geliştirdim. Zaten ücretsiz bir sürüm. Yaptığım araştırmada bu sorunun oyunun imzalı olmamasından kaynaklı olduğunu öğrendim. Yani oyunun imzası bulunmadığı için yazılım beni tanımıyor ve virüs uyarısı veriyor. Tabii güvenmekte zorluk çekiyorsanız ya sandbox kullanacaksınız ya da bu sorun çözülene kadar şimdilik kurmayabilirsiniz.

Oyun içerisinde virüs bulunmuyor. Ben bunu Game Maker Studio 1.4.99 lisanslı sürüm ile geliştirdim. Zaten ücretsiz bir sürüm. Yaptığım araştırmada bu sorunun oyunun imzalı olmamasından kaynaklı olduğunu öğrendim. Yani oyunun imzası bulunmadığı için yazılım beni tanımıyor ve virüs uyarısı veriyor. Tabii güvenmekte zorluk çekiyorsanız ya sandbox kullanacaksınız ya da bu sorun çözülene kadar şimdilik kurmayabilirsiniz.

Hocam Allah belamı versinki çıktı

Discord'unuz varsa ekleyip video çekip atabilirim

Eki Görüntüle 904280
Eki Görüntüle 904281

Oyunun konusuna göre değişir. Oyun konusu ne olacağını bildirebilirseniz yardımcı olmayı isterim.

Hocam Allah belamı versinki çıktı

Discord'unuz varsa ekleyip video çekip atabilirim
Virüs uyarısı veriyor, hatta virüs olduğunu da gösteriyor. Zaten yaptığım araştırmalarda da bunun sebebinin imza olduğu çıkıyor. Yazılım beni tanımadığı için böyle bir durum oluşuyor. Örneğin Steam oyunlarında özel bir imza var, bundan dolayı virüs uyarısı vermez. Benimki bağımsız olduğu için bu şekilde.
Oyunun konusuna göre değişir. Oyun konusu ne olacağını bildirebilirseniz yardımcı olmayı isterim.
Oyun hayatta kalma üzerine. Minecraft'ın 2D hali gibi düşünebilirsin fakat Terraria gibi değil, daha çok üstten bakış açısı ile oynanıyor.

Geri
Yukarı