Hayattaki amacınız nedir?

Şuan için en önemli 4 tanesini yazacağım. ( bakalım linç gelecek mi )

1-Türkiyeden gitmek ( 2.5 yıl kaldı )
2-Türkiyeye geri dönmemek.
3-Türk vatandaşlığından çıkmak.
4-Türkçe ismimi değiştirmek
İsmini niye değişiyon la? Justin ne güzel işte.

İlk ikisi gayet mantıklı fakat son ikisi değil. Senin amacın buradan kurtulmak değil, bireysel kimliğini kaybetmek. Bunlar hiç bir şeyi değiştirmez, ismini değiştirerek farklı bir insan olmuyorsun. Kendini geliştirmek, iyi bir kariyer elde etmek ve aile kurmak varken senin yurt dışı hakkındaki tek hayalin artık Türk olmamaksa çok dar bir düşünce biçimi.

İlk ikisi gayet mantıklı fakat son ikisi değil. Senin amacın buradan kurtulmak değil, bireysel kimliğini kaybetmek. Bunlar hiç bir şeyi değiştirmez, ismini değiştirerek farklı bir insan olmuyorsun. Kendini geliştirmek, iyi bir kariyer elde etmek ve aile kurmak varken senin yurt dışı hakkındaki tek hayalin artık Türk olmamaksa çok dar bir düşünce biçimi.
Buradan gitmek ve bireysel kimliğimi yok edip asimile olmak diyelim biz ona ( tek hayalim değil sadece yapacağım ilk şeylerden biri )

Ben de Almanya'da üniversite okumak ve oraya yerleşmek istiyorum.
Tabii önümde uzun bir süreç var. Teferruatlı bir iş. Yapabilir miyim bilmiyorum. Bir aksilik olmazsa 1,5 sene sonra üniversitelere başvurmak, 2 sene içinde de gitmek istiyorum.

Buradan gitmek ve bireysel kimliğimi yok edip asimile olmak diyelim biz ona ( tek hayalim değil sadece yapacağım ilk şeylerden biri )
Milliyetçi bir insan sayılmam fakat sizi ırkınızdan bu kadar nefret ettiren nedir? Kendi kendinize ırkçıyı oynamak oldukça saçma. Gideceğiniz ülkede yapmak istediğiniz başka şeyler yok mu? Hedefler, hayaller ve dayanaklar.

Jdjdjdjdjd Hiçbir zaman beyaz Avrupalı olamayacaksın :) İstediğin kadar çabala.

Yeni konular

Geri
Yukarı