Hayattan zevk alamıyorum

Arkadaş bir çıkış yolu bulmaya çalışıyor, karamsar yorumlar atarak hayatınızın kötü olduğu fikrini kafanızda iyice sağlamlaştırıyorsunuz. İnsan kendisini umursamıyorsa bari karşındakini düşünür.

Dostum, burada önemli olan şey, fırsatı görebilmek ve kafa yapını değiştirebilmek. Oldukça kötü bir durumda olduğun için radikal kararlar alarak hayatını köklü bir biçimde değiştirebilirsin. Yakında bu hissin artacağını ve kafanın içinde "Yeter lan, ben bu muyum, ben bunu mu hak ediyorum?" tarzı düşüncelerin döneceğini düşünüyorum. Hatta çoktan dönüyor da olabilir.

Biraz daha bekle, bir an gelecek ve "Yeter!" diyeceksin. İşte o an, o öfkeyi, o isteği, o arzuyu kullanarak tüm bu olumsuzluğu silip atacak, radikal kararlar ile hayatını değiştireceksin.

Bu konudaki çaresiz, karamsar, iğrenç yorumlara takılma. Sen kendine bak. Sana tek tek neler yapacağını söylemem, söyleyemem çünkü kendi yolunu ancak kendin çizebilirsin.

Hayatta başarılar.

Aynı durumdayım ne yalan söyleyeyim hayatımda hiçbir zaman öyle kendimi ders için çok ama çok fazla sıkmadım ve hep ortalama notlar alıyordum taa ki geçen hafta olan matematik sınavıma kadar.10 soruluk basit bir sınavdı fakat 3 doğru yaptım evet sadece 3 maks. 1 yanlış beklememe rağmen.O gün bugün aynı strese sahibim ve daha da çalışmam gerekirken dersleri boşlamaya başladım sanki beynim beni yönetiyor şaka gibi ama evet.İpleri elime almam gerektiğini düşünüyorum ve şuan bu konudan aldığım gazla ders çalışmaya gidiyorum.

Not:Konuyu takipteyim ve inşallah sorununuz çözülür benim bu yolda yardımcım ne psikologlar ne rehber öğretmenler,müzik beni hiç kimsenin rahatlatmadığı kadar rahatlatıyor.

-İyi forumlar forum ahalisi,saygılar...

Evet, öncelikle şunu belirterek başlayayım 9. sınıfım ama 16 yaşındayım. Bugün sınavların 2. günüydü. Sınavlar nasıl geçti diye sorarsınız Allah'a şükür iyi geçiyorlar, çalışıp yapıyorum bir şeyler. Durum şu, sınavlar öğlen 2'de başlıyor. Sabah 10 buçukta kalkıyorum, kahvaltı vs. ettikten sonra 11 buçuktan 2'ye kadar ders çalışıyorum. 4 buçuk gibi eve geliyorum sınavdan ve çok yorgun oluyorum, hiçbir şey yapmak istemiyorum, sadece yatmak istiyorum. Sonra akşam oluyor, ders çalışmadığım için karnıma ağrılar giriyor. Psikolojik bir ağrı. Aşırı fazla stres yapıyorum ve çalışıyorum o akşam, sabah da dediğim gibi ders çalışıyorum. O kadar iyi bir bilgisayar aldım birkaç önce, şu sınav stresi yüzünden oynayasım gelmiyor. Eve geliyorum, 1 el Valorant sonra bütün isteğim kaçıyor. Hayatta en sevdiğim şey olan yemek bile yiyemiyorum. Arkadaşlarlarım kızlarla beraber geziyorlar, öyle böyle arkadaşlarıyla dışarı çıkıyorlar, benim bu yaşıma kadar 1 tane kız arkadaşım olmadı. Hikaye oyunları oynamayı seven birisiyim, şu aralar Witcher 3 denedim ama zevk alamadım. Sadece oyunlar zevk veriyordu bana, onlar da vermemeye başladı bu 3 gün içinde. Ama 3 gün değil de sanki 1 asırdır bu durumdayım gibime geliyor.
Şuan küçük çaplı bir bulanım geçiriyorsun sanki. Stresten oluyor bunlar. Sevgili mevzusunu takma. Senin birini bulmana gerek yok. O seni bulsun. Patlamalı kopmalı şarkılar dinle. En sevdiğin şeylere daha çok öncelik var. Kısa sürede geçer.

Evet, öncelikle şunu belirterek başlayayım 9. sınıfım ama 16 yaşındayım. Bugün sınavların 2. günüydü. Sınavlar nasıl geçti diye sorarsınız Allah'a şükür iyi geçiyorlar, çalışıp yapıyorum bir şeyler. Durum şu, sınavlar öğlen 2'de başlıyor. Sabah 10 buçukta kalkıyorum, kahvaltı vs. ettikten sonra 11 buçuktan 2'ye kadar ders çalışıyorum. 4 buçuk gibi eve geliyorum sınavdan ve çok yorgun oluyorum, hiçbir şey yapmak istemiyorum, sadece yatmak istiyorum. Sonra akşam oluyor, ders çalışmadığım için karnıma ağrılar giriyor. Psikolojik bir ağrı. Aşırı fazla stres yapıyorum ve çalışıyorum o akşam, sabah da dediğim gibi ders çalışıyorum. O kadar iyi bir bilgisayar aldım birkaç önce, şu sınav stresi yüzünden oynayasım gelmiyor. Eve geliyorum, 1 el Valorant sonra bütün isteğim kaçıyor. Hayatta en sevdiğim şey olan yemek bile yiyemiyorum. Arkadaşlarlarım kızlarla beraber geziyorlar, öyle böyle arkadaşlarıyla dışarı çıkıyorlar, benim bu yaşıma kadar 1 tane kız arkadaşım olmadı. Hikaye oyunları oynamayı seven birisiyim, şu aralar Witcher 3 denedim ama zevk alamadım. Sadece oyunlar zevk veriyordu bana, onlar da vermemeye başladı bu 3 gün içinde. Ama 3 gün değil de sanki 1 asırdır bu durumdayım gibime geliyor.

Türkiye'de zevk alan var mı? (ekonomik durumda)
Şuan küçük çaplı bir bulanım geçiriyorsun sanki. Stresten oluyor bunlar. Sevgili mevzusunu takma. Senin birini bulmana gerek yok. O seni bulsun. Patlamalı kopmalı şarkılar dinle. En sevdiğin şeylere daha çok öncelik var. Kısa sürede geçer.
vol5lxil96p51.jpg

Geri
Yukarı