Hayattan zevk almıyorum

Başın sağ olsun. Allah yardımcın olsun dostum, yardımcı olabileceğim bir konu olursa elimden geleni yaparım. Bende aynı duygular içerisindeyim, benzer olaylar yaşadım ve acını fazlasıyla anlayabiliyorum. Pandemi dönemini oyun oynayarak ve hobi edinerek geçirmeye çalışıyorum ve sana da tavsiye ederim. Kendine uğraşacak bir şey bul, oyun oyna, kitap oku, müzik dinle, heves ettiğin ve ertlediğin şeylerle uğraş. Ben dil öğrenerek ve gitar çalarak geçirmeye gayret gösteriyorum. Elbette benim de bazen çekip kafayı vurup, her şeyi bırakıp gidesim geliyor ama bu bir çözüm değil. Kendini, kendi içinde önemsizleştirme, yeteneklerin ve heveslerin doğrultusunda bir uğraş bul ve bunu maddi gelir kaynağı haline getirmeye çalış. Misal veriyorum, gitar çalma kabiliyetin varsa geliştir ve bunu gelir kaynağı haline getirmeye çalış, gerek ders vererek, gerek ise müzik yaparak. Umarım söylediklerimi anlamışsındır ve değerli vaktimizi çaldığını düşünme zaten senin ne hissettiğini merak etmeyen insan gelip konuyu okuma zahmetin bile girmez. :)
Çok teşekkür ediyorum düşüncelerin için

Son cümlenden anlıyoruz ki kendine gram değer vermiyorsun. Kız/erkek arkadaşından ayrıldıktan sonra böyle olman doğal çünkü hayatını o çocuğa bağlamışsın ne yazık ki. Seni suçlamıyorum, bu çok doğal bir davranış. Zamanla tecrübe ediyorsun ve insanlara değer vermenin yanlış bir şey olduğunu anlıyorsun.
Kendine değer ver, kendine bu kadar yüklenme. Kendi sırtını okşa, aynaya bak ve ona çok kötü davrandığını fark et. Kendini mutlu et, gülümse, kendini tanı ve hoşlandığın şeyleri yap. Oyun oynuyorsan, bi çay kahve al önüne, zevk alarak oyna.

Başka insanlar için yaşama, kendin için yaşa. Kimsenin ama kimsenin, hatta kendinin bile, seni üzmesine izin verme. Bana inan, mutsuzluk bağımlılık yapıyor ve asla seni bırakmıyor. Mutsuz şarkılar, monoton renkler etrafında dönüp duruyor. Hepsini çöpe atıp, güneşin tadına varmaya bak. Bir insanın öğrenmesi gereken bence en önemli şey, kendini sevmektir.

Her şeye şükür ede ede bu hale geldiniz. Anneannenin ölümü trajik olmuş, başın sağ olsun. Yine de virüsü senin bulaştırdığın anlamına gelmez. Ailevi problemler hemen hemen herkeste var. Arkadaş sorununu da, kimseden mesaj bekleme, oltayı ilk sen at. Uyku problemi çözülmeyen bir şey değil. Spor salonlarının kapalı olduğunu varsayarak, çık dışarı veya evinde spor yap. Spor yapınca kendine gelirsin. Covid herkesin psikolojisini bozdu, yalnız değilsin bunu bilmende fayda var.

Hocam yanlışım varsa düzelt ama spor salonları kapalı değil diye biliyorum.

Her şeye şükür ede ede bu hale geldiniz. Anneannenin ölümü trajik olmuş, başın sağ olsun. Yine de virüsü senin bulaştırdığın anlamına gelmez. Ailevi problemler hemen hemen herkeste var. Arkadaş sorununu da, kimseden mesaj bekleme, oltayı ilk sen at. Uyku problemi çözülmeyen bir şey değil. Spor salonlarının kapalı olduğunu varsayarak, çık dışarı veya evinde spor yap. Spor yapınca kendine gelirsin. Covid herkesin psikolojisini bozdu, yalnız değilsin bunu bilmende fayda var.
Bu düşünce tarzı bize dayatılan oldu zaten bir şekilde aşmak lazım. Düşüncelerin için teşekkür ederim

Son cümlenden anlıyoruz ki kendine gram değer vermiyorsun. Kız/erkek arkadaşından ayrıldıktan sonra böyle olman doğal çünkü hayatını o çocuğa bağlamışsın ne yazık ki. Seni suçlamıyorum, bu çok doğal bir davranış. Zamanla tecrübe ediyorsun ve insanlara değer vermenin yanlış bir şey olduğunu anlıyorsun.
Kendine değer ver, kendine bu kadar yüklenme. Kendi sırtını okşa, aynaya bak ve ona çok kötü davrandığını fark et. Kendini mutlu et, gülümse, kendini tanı ve hoşlandığın şeyleri yap. Oyun oynuyorsan, bi çay kahve al önüne, zevk alarak oyna.

Başka insanlar için yaşama, kendin için yaşa. Kimsenin ama kimsenin, hatta kendinin bile, seni üzmesine izin verme. Bana inan, mutsuzluk bağımlılık yapıyor ve asla seni bırakmıyor. Mutsuz şarkılar, monoton renkler etrafında dönüp duruyor. Hepsini çöpe atıp, güneşin tadına varmaya bak. Bir insanın öğrenmesi gereken bence en önemli şey, kendini sevmektir.
İlk cümlenizde de haklısınız. Teşekkür ediyorum düşüncelerin için. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım.
Kötü hissettiğinde yeni müzikler keşfet ve dinle kafan dağılır
Teşekkür ediyorum uygulayacağım

Dostum kendini üzme çaresi illaki vardır.Senin hakkında konuşmasına izin verme.Yok sen eve virüsü getirdin falan dostum zaten bu bir saçmalık.Kendini mutlu et.Kendinle ilgilen.Hayata temiz bir sayfa aç.O sayda da asla kara yazılar olmasın.Hep mutluluk yazıları olsun.Unutma insanları umursama.

Dostum kendini üzme çaresi illaki vardır.Senin hakkında konuşmasına izin verme.Yok sen eve virüsü getirdin falan dostum zaten bu bir saçmalık.Kendini mutlu et.Kendinle ilgilen.Hayata temiz bir sayfa aç.O sayda da asla kara yazılar olmasın.Hep mutluluk yazıları olsun.Unutma insanları umursama.
Ne kadar kendi içimde desem de benle alakası yok diye yanına bile girmiyordum dışarıdan geldiğimde. Ama yakınlarım bile böyle deyince ister istemez kötü oluyor insan. Teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı