Haylou GT1 Plus vs. GT1 Pro vs. T15 vs. Oppo RealMe Buds Q

CaptainReinhard

Femtopat
Yer
Türkiye
Arkadaşlar konu başlığında belirttiğim üzere bu dört bluetooth kulakiçi kulaklıklardan birisini almayı planlıyorum. Bütçem maksimum 200 TL ve bu fiyat bandında en iyisini almak istiyorum. Silikon uçlu olması, rahat ve uzun kullanım ömrü olması çok önemli. Müzik ve görüşmeler için kullanmak istiyorum. Telefonum ise bluetooth 4.2 sürümüne sahip. Acaba hangisini tavsiye edebilirsiniz?

T15 iyidir. Şarjı bana göre bayağı sürüyor.
Görünüş olarak pek beğenmedim nedense en çok RealMe Buds Q hoşuma gitti fakat donanım ve kalite olarak Haylou serileri daha iyi gibi duruyor. T15'in fiyatı diğerlerine göre daha yüksek fakat parasına değecekse seçimim o olur elbet. Kopma gibi durumlar yaşanıyor mu peki?

Görünüş olarak pek beğenmedim nedense en çok Realme buds Q hoşuma gitti fakat donanım ve kalite olarak Haylou serileri daha iyi gibi duruyor. T15'in fiyatı diğerlerine göre daha yüksek fakat parasına değecekse seçimim o olur elbet. Kopma gibi durumlar yaşanıyor mu peki?

Diğerlerini kullanmadığım için bir yorum yapamam. Fakat 15 ses yüksekliği, uzun şarj konusundan bana göre güzeldi. Tabi ben de 5 6 ay önce almıştım. Ve alacağım zamanlar YouTube da karşılaştırma videosu olarak Enes özen adlı kanaldan yardım aldım. Kendisi çoğu TWS kulaklığı test etmiş birisi. Kendi oluşturduğu ve bölümlere ayırdığı liste de var hatta. T 15'e gelirsek ben ilk aldıktan 2 3 ay sonra haftada 1 kopma sorunlari yaşadım ve bunu da aynı kanaldan reset viseosuyla hallettim 5 dakikada(kopma sorunları da 2 3 ayda geçti. Bence ben hem PC hem telefonda kullandığımdan olabilir. Ek olarak oyunlarda da kullanırım diyorsanız alabilirsiniz. FPS oyuncusuysanız almazsınız diye düşünüyorum zaten. Fiyat olarak şu an ne kadar bilmiyorum ama indirimlerde alabilirsiniz. Görümüş kısmı ise sizin kendi görüşünüze kalmış. Dokunmatik kısmımı sorar isenizde her yerinde değil sadece orta kısmımda parmağınızın rahat algılayacağı ve gereksiz dokunmalardan etkilenmeyecek yerde(tabii alma şeklinizede bağlı). Sosyalde T15 inceleme diye birkaç konu olması lazım bakarsanız bulabilirsiniz.
(Karışık yazmış olabilirim kusura bakmayın)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şuradan Haylou'ların test sonuçlarına bakabilirsiniz. Yukarıdaki arkadaş gibi ben de T15 kullanıyorum. %40 seviyesi bazen %50 ile müzik dinlenebiliyor. Bassları güzel, arada kopukluk bağlantı sorunu vs. gibi sorunlar çıkarsa da; kutu şarjı 60 saat, kulaklık 4-5 saat, ses seviyesi açısından çok iyi. Bu bütçede her kulaklığın sorunları olacaktır. Bu arada kulağa tam oturuyor mikrofon ağıza yakın kalıyor ondan dolayı öyle yapısı var. Hafif dokunmayla algılıyor falan daha dolu dolu kulaklık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şuradan Haylou'ların test sonuçlarına bakabilirsiniz. Yukarıdaki arkadaş gibi ben de T15 kullanıyorum. %40 seviyesi bazen %50 ile müzik dinlenebiliyor. Bassları güzel, arada kopukluk bağlantı sorunu vs. gibi sorunlar çıkarsa da; kutu şarjı 60 saat, kulaklık 4-5 saat, ses seviyesi açısından çok iyi. Bu bütçede her kulaklığın sorunları olacaktır. Bu arada kulağa tam oturuyor mikrofon ağıza yakın kalıyor ondan dolayı öyle yapısı var. Hafif dokunmayla algılıyor falan daha dolu dolu kulaklık.
Teşekkür ederim hocam video gerçekten çok yardımcı oldu. Ben daha çok müzik ve görüşme için uygun kulaklık arıyordum T15 hepsinin ortası gibi duruyor GT1 XR modeli de radarıma girdi Plus modelinin kulaklığı ve Pro'nun şarj kutusuna sahip iyi bir model.

Görüşme için T15, müzik netliği konusunda GT1 Plus/XR iyi gibi duruyor bu iki modelden birisini sipariş geçeceğim artık.

GT1 Plus almanızı öneririm ancak bazı kullanıcılar bu üründe kronik problem olduğunu belirtiyor. Yani şarjı çok erken bitiyor ya da tamamen tükeniyormuş.
Hocam bu fiyat bantlarında hangi ürünü alırsak alalım problem yaşanması olası. Haylou GT1 XR modelinde karar kıldım. Bu model Plus'un biraz daha iyileştirilmiş (Mikrofon ve ses kalitesi) kulaklığına sahip ve Pro modelinin uzun ömürlü ve şarj göstergesine sahip şarj kutusuna sahip en iyi modeliymiş kısacası Plus ve Pro karışımı, fiyatı ise gayet uygun.

Hocam bu fiyat bantlarında hangi ürünü alırsak alalım problem yaşanması olası. Haylou GT1 XR modelinde karar kıldım. Bu model Plus'un biraz daha iyileştirilmiş (Mikrofon ve ses kalitesi) kulaklığına sahip ve Pro modelinin uzun ömürlü ve şarj göstergesine sahip şarj kutusuna sahip en iyi modeliymiş kısacası Plus ve Pro karışımı, fiyatı ise gayet uygun.
Hocam çok iyi düşünmüşsünüz. Ben kişisel tercih olarak GT1 Plus'ı söylemiştim çünkü daha portatif ve kullanım süresinin çok da fazla olması önemli değil benim için. Problemler bu fiyat için olabilir doğru ama bu kronik bir problemdi diye biliyorum, o yüzden yazdım. Şimdiden hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı