Hazır Bilgisayarlara BIOS Güncellemesi Yapılırsa Garantisi Bozulur mu?

DangeriousHD

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi acaba BIOS güncellemesi garantiyi bozar mı? Eğer bozmazsa nasıl atacağım? Daha önceden çünkü bir UEFI bir sisteme BIOS güncellemesi yapmadığım için bilmiyorum, anakartım Casper H110M4-C2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bozulmaz. İstediğiniz BIOS sürümünü kurabilirsiniz.

Söz konusu Casper ise durumlar sandığınız gibi olmayabiliyor. Geçen hafta Casper müşteri hizmetleri ile görüştüm aramızda geçen diyalog şu şekilde:

Ben: Merhaba, xxxxxxx seri numaralı bilgisayarımın güncel BIOS dosyası gerekiyor, alabilir miyim?

Casper Müşteri Hizmetleri: Merhaba, yeni BIOS sürümünü ne amaçla kullanacaksınız? Sorumluluklarınızı kabul ediyor musunuz? Güncelleme esnasında oluşabilecek herhangi bir sıkıntı durumunda cihazınızın garanti dışı kalacağını belirtmek isteriz....

Ben: Oldu hayırlı işler, iyi günlerrrrrr :)

Güncellene esnasında yapılacak sorunları marka sorumluluk almaz. Yani mesela güncelleme olurken elektrik giderse ve BIOS kilitlenirse marka sorumlu olmayabilir. Bu küçük bir olasılık. Başarılı bir şekilde BIOS güncellemesi olduktan sonra garanti devam eder.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı