Hazır kod nasıl DLL olarak kaydedilir?

efemint

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Arkadaşlar hazır bir C++ kodunu nasıl DLL olarak kaydedebilirim (özellikle "clion" da)?
Pek bu konuda bilgim yok internette de net bir video bulamadım.
Kod yazılmayacak sadece yazılmış kodu DLL olarak kaydedeceğim bu kadar.

Şu projeye bakarsanız anlayacağınızı düşünüyorum. C++ ile C farkının önüne geçmek için header dosyasını extern C içine almanız yeterli olur.

Extern olayının en açık örneği için:

Resimdeki şekilde proje açıp derleyin.

Dosya Ekleri

• tPnq8SD[1].png
    tPnq8SD[1].png
    29,4 KB · Görüntüleme: 163
Resimdeki şekilde proje açıp derleyin.

Hocam ikinizede teşekkür ederim ama cahilliğime verin dediğin gibi açtım dosyayı ama derlemek ve o dosyayı masaüstüne nasıl DLL olarak getirebilirim.. Benim yapmak istediğim tam olarak bu. Yani DLL olarak masaüstüne kayıt etmem gerekiyor.

Hocam ikinizede teşekkür ederim ama cahilliğime verin dediğin gibi açtım dosyayı ama derlemek ve o dosyayı masaüstüne nasıl DLL olarak getirebilirim.. Benim yapmak istediğim tam olarak bu. Yani DLL olarak masaüstüne kayıt etmem gerekiyor.
Estafurullah cahillik bir durum yok, Üst kısımdan Build menüsünü açıp "Build project" seçeneğini seçtiğinde derlenmesi lazım.

Dosya Ekleri

• vWYS4yn[1].png
    vWYS4yn[1].png
    3,7 KB · Görüntüleme: 140
Build etmem için benden toolchains istiyor galiba Visual'i falan bağlamam gerekiyor burada onun içinde Visual indiriyorum şu an. Epey uğraştırıcıymış yav
CMake ya da MinGW/GCC de kullanabilirsiniz.

Visual studio dışında kendi compilerı olan bir IDE olmadığı için genellikle sonradan yükleyip tanımlamak gerekiyor ve biraz uğraştırabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı