Hazır Masaüstü Bilgisayarların Kargolanması

Yehure

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, Teknobiyotik ve Sinerji gibi sitelere baktığımda hazır kasaların normalden daha ucuz olduğunu görüyorum ve almak istiyorum fakat şöyle bir sorun ile karşı karşıyayım, ben farklı bir şehirde yaşıyorum o yüzden kasalar büyük ihtimalle kargo ile gelecek.
Sizce bu kasalara kargoda bir şey olur mu?
Ayrıca bu sistemlerin neden bu kadar ucuz olduğunu da sormak istiyorum. Bir bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargolanırken ekran kartının ayrı sökülmesi gerekir. Fiyat için bir şey diyemem.

Sistemlerin ucuz olma sebebi genelde tercih edilmeyen ürünlere yer verilmesi, SSD olmaması, 8 GB RAM bulunması. Bana kalırsa bu sistemler çoğu zaman pek tercih edilebilir olmuyor. Bütçen müsait olduğu takdirde daha tercih edilebilir marka ve ürünlerle sistem toplaman daha sağlıklı olacaktır. Bütçe belirterek forumda konu açarsan daha iyi olur.

Merhaba arkadaşlar, Teknobiyotik ve Sinerji gibi sitelere baktığımda hazır kasaların normalden daha ucuz olduğunu görüyorum ve almak istiyorum fakat şöyle bir sorun ile karşı karşıyayım, ben farklı bir şehirde yaşıyorum o yüzden kasalar büyük ihtimalle kargo ile gelecek.
Sizce bu kasalara kargoda bir şey olur mu?
Ayrıca bu sistemlerin neden bu kadar ucuz olduğunu da sormak istiyorum. Bir bilginiz var mı?
2014'te ben hazır almıştım (Asus M70AD), kargoyla geldi ve hiçbir şey olmamıştı sağlamdı gayet. Şu anda kullanmaktayım, ekran kartını değiştireceğim, sadece işlemcisi, RAM'i falan iyi.

2014'te ben hazır almıştım (Asus M70AD), kargoyla geldi ve hiçbir şey olmamıştı sağlamdı gayet. Şu anda kullanmaktayım, ekran kartını değiştireceğim, sadece işlemcisi, RAM'i falan iyi.
Senin o yıl almış olduğun sistem ile bugün Sinerji/Teknobiyotik gibi mağazalardan toplanan hazır sistemler aynı değil.

Ucuz olmasının nedeni sistemden sisteme değişir. Kargo konusuna gelirsek, ekran kartı büyük ve ağır olduğu için ayrı paketlenir genelde. Sistemin kargo tarafından kapına ulaştırılması olayı ise aşağı yukarı şöyle yürüyor; PC tabii ki de ucuz bir şey olmadığı için kuryenin ütüne zimmetliyorlar. Kargo gelene kadar eğer zarar görürse kurye veya kargo şirketi zararını karşılıyor. Yani olması gereken bu. Kargo şirketini kendin ayrıca araştırmalısın bu yüzden. Ayrıca satış sonrası destek için Inventus gayet iyidir, öneririm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı