Hazır sistem garantiye nasıl gönderilir?

bterzi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese iyi sosyaller, şimdi benim bir sorum var ben hazır sistemimi nasıl garantiye gönderebilirim? Bu bilgisayarda bariz bir şekilde oyunlarda takılma sorunu var denemediğim şey kalmadı son çare garantiye göndereceğim. Ben sadece ekran kartı işlemci ve güç kaynağını servise göndermek istiyorum, çünkü anakartımı daha yeni değiştirdim. RAM, SSD ve HDD testi yaptım onlar da sağlam çıktı. Ben ekran kartı işlemci ya da PSU üçlüsünden birinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bunları tek tek mi göndereceğim yoksa hepsini birden aynı gün mü göndereceğim?

Sistemim;

AMD Ryzen 3 3100.
ASUS B450M Dragon.
MSI GTX 1650 Super Gaming X
G.Skill Ripjaws V 2x8 3000MHz RAM.
HyperX Fury 3D 240G SATA 3.0
Xigmatek X-Power 500W.

Merhaba herkese iyi sosyaller, şimdi benim bir sorum var ben hazır sistemimi nasıl garantiye gönderebilirim? Bu bilgisayarda bariz bir şekilde oyunlarda takılma sorunu var denemediğim şey kalmadı son çare garantiye göndereceğim. Ben sadece ekran kartı işlemci ve güç kaynağını servise göndermek istiyorum, çünkü anakartımı daha yeni değiştirdim. RAM, SSD ve HDD testi yaptım onlar da sağlam çıktı. Ben ekran kartı işlemci ya da PSU üçlüsünden birinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bunları tek tek mi göndereceğim yoksa hepsini birden aynı gün mü göndereceğim?

Parçalarında garanti varsa çıkartıp gönderebilirsiniz, benim tercihim hepsini göndermenizdir. PSU ve Ekran Kartı olmadan oyun oynayamayacaksınız zaten :)

Parçalarında garanti varsa çıkartıp gönderebilirsiniz, benim tercihim hepsini göndermenizdir. PSU ve ekran kartı olmadan oyun oynayamayacaksınız zaten :)

Hepsini gönderince onlar sorunlu parçaları tespit edip onları mı gönderiyorlar sadece yoksa kasa da onlar da mı kalıyor garanti süresince?

Eğer sistemi toplu şekilde aldıysanız faturaya tek ürün yansıdığı için aldığınız yere bütün sistemi göndermeniz gerekir. Spesifik olarak parçalardan şüpheleniyorsanız parçanın kutusundaki garanti belgesinde yazan yere sadece parçayı göndermeniz mümkün.

Eğer sistemi toplu şekilde aldıysanız faturaya tek ürün yansıdığı için aldığınız yere bütün sistemi göndermeniz gerekir. Spesifik olarak parçalardan şüpheleniyorsanız parçanın kutusundaki garanti belgesinde yazan yere sadece parçayı göndermeniz mümkün.

Anladım, bu garanti süreci maksimum kaç gün sürer bazı yerlerde 21 iş günü yazıyordu. Bir de mesela sorun ekran kartında çıksa ekran kartının stoğu yoksa ne olacak bir üst modeli bedava mı veriyorlar yoksa para vermem gerekir mi üstüne?

Anladım, bu garanti süreci maksimum kaç gün sürer bazı yerlerde 21 iş günü yazıyordu. Bir de mesela sorun ekran kartında çıksa ekran kartının stoğu yoksa ne olacak bir üst modeli bedava mı veriyorlar yoksa para vermem gerekir mi üstüne?
Beklemenizi isterler ya da satın aldığınız zamanki fiyatı size iade edebilirler

Anladım, bu garanti süreci maksimum kaç gün sürer bazı yerlerde 21 iş günü yazıyordu. Bir de mesela sorun ekran kartında çıksa ekran kartının stoku yoksa ne olacak bir üst modeli bedava mı veriyorlar yoksa para vermem gerekir mi üstüne?

Üründeki soruna göre değişir 1 haftadan kısa süren de gördüm 2 hafta süren de. Ancak önümüz bayram olduğu için şu an gönderseniz bile bayramdan önce gelmesi pek mümkün değil.

Geri
Yukarı