Hazır Sistemde PSU Değişim Sonrası Garantiden Çıkar mı?

Wanzeru

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, kardeşime bilgisayar alacağız. Teknobiyotik'ten karne fırsatları bölümünden GTX 1050 içeren bilgisayarı seçtik. Güç kaynağını 300 Watt görünce yetersiz kalır diye değiştireyim dedim. Kasayı açıp güç kaynağını daha iyisiyle değiştireceğiz. Bu yaptığımız işlem sonucu bilgisayar artık garanti dışı sayılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürüne başka bir PSU takılmasını talep edin. Böyle bir işlem sonucunda ürün garanti dışı kalabilir.

@Virtue X Haklı olabilirsiniz, her ürünün kendi garantisi var. Ben belki kendileri topladığı için böyle bir durum oluşabileceğini düşündüm.

Teknobiyotik tarzı sitelerde hazır sistem olarak satılan bilgisayarlar teknobiyotik tarafından hazır hale getirilen toplama sistemlerdir.Bu sebeple her ürünün ayrı garantisi vardır.Casper vb. markalardan aldığınız ürünler haricinde garantiyi etkilemez.

Alacağın sistem kaç TL acaba ? Ona göre değerlendirirdik bizde. Site üzerinden hazır sistem alıyorsanız her parçanız ayrı garantisi vardır bence. Her parçanın kutusunun gönderirler sistemin yanında. Garanti kapsamında olmasa bile PSU'yu çıkardığınızı anlayamazlar. Bozulursa eski PSU'yu takar tekrar garantiye gönderirsiniz.

Her parça ayrı garantiye sahiptir. Dahası henüz satın almadıysanız güç kaynağını değiştirebilirsiniz. Bir daha güç kaynağına para vermenize gerek yok. 300W yetersiz gelebilir. En ideal koşullarda 240W verecektir ki bu PSU kaynaklı dar boğaz yaşanmasına neden olacaktır. 300W PSU satmak eldeki çöpü eritmek gibi geliyor bana.

Alacağın sistem kaç TL acaba ? Ona göre değerlendirirdik bizde. Site üzerinden hazır sistem alıyorsanız her parçanız ayrı garantisi vardır bence. Her parçanın kutusunun gönderirler sistemin yanında. Garanti kapsamında olmasa bile PSU'yu çıkardığınızı anlayamazlar. Bozulursa eski PSU'yu takar tekrar garantiye gönderirsiniz.
Teşekkürler ilaç gibi geldin. Sistem 1883 TL
İşlemci A8 9600

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı