Hazırlığı geçemeyince KYK bursu kesilir mi?

Peki hangisi daha mantıklı? Bu şekilde geçmek mi, yoksa diğer türlü mü?

Tavsiyem yıl sonunu beklemek olur. Alttan ders alacaksın ve 1.yarıyıl derslerine aşina değilsen 2.yarıyıl dersleri anlamakta zorluk çekebilirsin. Sınıfa sonradan katılacaksın bu yüzden arkadaş ortamı da sıkıntı olur. Ayrıca eğer amacın okulu uzatmamaksa hazırlığa kaldıysan her türlü okul uzar.

Bölümüne ve sana bağlı. İngilizcem zaten C seviyesinde, okurken de daha çok geliştiririm, hazırlık okumaya ihtiyacım yok diyorsan geçebilirsin.
Fakat ben hazırlık okumayıp daha sonradan okumadığı için pişman olan kişilere rastlıyorum.

Tavsiyem yıl sonunu beklemek olur. Alttan ders alacaksın ve 1.yarıyıl derslerine aşina değilsen 2.yarıyıl dersleri anlamakta zorluk çekebilirsin. Sınıfa sonradan katılacaksın bu yüzden arkadaş ortamı da sıkıntı olur. Ayrıca eğer amacın okulu uzatmamaksa hazırlığa kaldıysan her türlü okul uzar.

Teşekkürler.

Bölümüne ve sana bağlı. İngilizcem zaten C seviyesinde, okurken de daha çok geliştiririm, hazırlık okumaya ihtiyacım yok diyorsan geçebilirsin.
Fakat ben hazırlık okumayıp daha sonradan okumadığı için pişman olan kişilere rastlıyorum.

Benim İngilizcem yok denilecek kadar kötü, hazırlığı her türlü okuyacağım. Benim korktuğum şey ise, hazırlık okurken hazırlığı geçme sınavından kalırsan okuldan atılıyormuşsun, ben ondan korkuyorum ve aklımda herhangi bir bölüm yok. Önce iyi bir puan almak hedefim sonra da puana göre hareket edip iyi bir üniversite yazıp o üniversitenin en iyi bölümünü yazmak.

Aklımda bir meslek yok. Küçükken arkeolojiye ilgim vardı ama o Türkiye'de yapılacak bir iş değil maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler.

Benim ingilizcem yok denilecek kadar kötü hazırlık her türlü okucam benim korktuğum şey ise.
Hazırlık okurken hazırlığı geçme sınavından kalırsan okuldan atılıyormuşsun ondan korkuyorum ve aklımda herhangi bir bölüm.
Yok önce iyi bir puan almak hedefim sonra da puana göre hareket edip iyi bir üniversite yazıp o üniversitenin en iyi bölümünü yazmak aklımda bir meslek yok küçükken arkeoloji ye ilgim vardı ama o Türkiye de yapılacak bir iş değil maalesef.

Hazırlıktan kalırsan direkt atılmıyorsun. 2. kez hazırlık okuyorsan ve o sene de kalırsan okuma hakkın gider. Korkma o yüzden ilk sene kalmaktan. Ayrıca korku sadece sınırlar. Şunu söyleyim sana, şimdiden amacını ve okumak istediğin bölümü belirle, yoksa ileride sıkıntılar yaşayabilirsin.

Birkaç tanıdığım insan var, son senesinde okulunu bırakıp başka bölümde okumaya giden kendini yeterince iyi tanıyamadığı için.

Eğer hazırlığı isteğe bağlı okuyorsanız, bölümünüz Türkçe ise ve hazırlıktan kalırsanız burs krediye dönüşmüyor. Aksi takdirde, evet bildiğim kadarıyla burs krediye dönüşüyor.

Eğer hazırlığı isteğe bağlı okuyorsanız, bölümünüz Türkçe ise ve hazırlıktan kalırsanız burs krediye dönüşmüyor. Aksi takdirde, evet bildiğim kadarıyla burs krediye dönüşüyor.
Soruyu soran arkadaş hazırlıktan kalmamış, 1 dönemde atlamazsam kesilir mi diye soruyor burada.

İsteğe bağlı hazırlıkta kalınca burs krediye dönüşmüyor derken? Kesiliyor mu yoksa devam mı ediyor burs?

Geri
Yukarı