Hazırlık okurken tekrar üniversite sınavına hazırlanmak mantıklı mı?

HAZAR ÖZ

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yarın Allahın izniyle ilk LYS sınavıma gireceğim. YGS sınavım istediğimden kötü geldi. (bkz: 65K) Ben de 1 sene daha garantisiz hazırlanmayı göze alamadığım için (kendime güvenmiyorum.) bu sene kazandığım yere yerleşip hazırlık okurken tekrar hazırlanmayı düşünüyorum. OBP puanı falan kırılacak, hazırlık sınavları olacak, sizce nasıl bir fikir, yapılabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıklı değil hocam. Tercih yaptıktan sonra girdiğiniz sınavda sıralamanızın sonuna kafadan bir 0 atın. Okul puanı çok geriye atıyor çünkü. İlk 1000'e girerim derseniz iş başka. Kaldı ki üniversite'de olmanın rahatlığıyla sınavınıza konsantre olabileceğinizin garantisi de yok.

65 bin'de zaten çoğu bölümde İngilizce hazırlıkta yok direk lisans derslerine başlarsanız ya lys'ye hazırlanıp sınıfta kalırsınız ya da lisans derslerine çalışıp lys'ye hiç bakamazsınız. :)

O yüzden bir hedefiniz varsa kendinize güvenin seneye daha sıkı bir çalışmayla tekrar deneyin. Unutmayın ki çalışan günün birinde mutlaka hedefine ulaşıyor.

Eğer istemeyerek gidecekseniz, yani istemediğiniz bir bölümü sırf puanı için tercih edecekseniz, hiç tercih yapmayın yani dokunmayın direkt gelecek seneki sınavlara hazırlanın. Kendine güvenmeniz şart, çünkü bütün geleceğinizi belirleyeceksiniz maalesef. LYS sonrasında, puanlar açıklandıktan sonra bir bakın iyice araştırın bölümleri, üniversiteleri. Ondan sonra içinize hiç sinmiyorsa gelecek sene için şimdiden çalışmaya başlayın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı