Hazırlık Okurken YKS Çalışılabilir mi?

Painbot

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Bu sene istediğim bölüm yazılım mühendisliği fakat çok çok yüksek ihtimal gelmeyecek, haliyle tekrar hazırlanmam gerekiyor. Kaliteli bir hazırlığı olan(Ege Üni. var aklımda) üniversiteden düşük puanlı bir bölüme yerleşip hazırlık okurken YKS'ye çalışabilir miyim sizce? Yoksa çok mu zor olur evde mi çalışmalıyım? YKS'ye tekrar hazırlanırsam ilk 50 bine girme niyetim var ve yine yazılım mühendisliği seçeceğim.

Bu sene istediğim bölüm yazılım mühendisliği fakat çok çok yüksek ihtimal gelmeyecek, haliyle tekrar hazırlanmam gerekiyor. Kaliteli bir hazırlığı olan(Ege Üni. var aklımda) üniversiteden düşük puanlı bir bölüme yerleşip hazırlık okurken YKS'ye çalışabilir miyim sizce? Yoksa çok mu zor olur evde mi çalışmalıyım? YKS'ye tekrar hazırlanırsam ilk 50 bine girme niyetim var ve yine yazılım mühendisliği seçeceğim.
Evde çalışman yararına olur. Ben de hazırlık okurken denedim ama olmadı. Önceki sınavıma göre daha iyi yaptım ama istediğim olmadı. Allahtan istediğim bir bölümde okuyordum. Boşa gitmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde çalışman yararına olur. Ben de hazırlık okurken denedim ama olmadı. Önceki sınavıma göre daha iyi yaptım ama istediğim olmadı. Allahtan istediğim bir bölümde okuyordum. Boşa gitmedi.
Hocam bu sene 400 bin civarı sıralama yapacağım tahminen. Hazırlık okurken bunu 170 bine çekmek çok zor olur mu? Sanırım 50 bin hedefinden vazgeçeceğim hazırlık okuyacak olursam.

Mantikli degil, 170 bin ile okudugun muhendislik pek iyi olmaz haliyle, 1 yil daha calisir ilk 20 bin girmeye calisirdim.
Aslında üniversite 99 bin ile almış en son ben M.T.O.K ile gireceğim için sıralaması 237 bin. Ben 170 bin civarı yapıp garantilemek istiyorum. Bilgisayar Kurdunun daha önce yazdıklarına baktığımda da bu işin kişinin kendisini geliştirmesinde bittiğini gördüm.

Siz karariniz de anlayamiyorum, muhendislik okuyacaksiniz. Fizik ve matematik cozseniz ilk 100 bin yapabilmeniz lazim degil mi?

Siz karariniz de anlayamiyorum, muhendislik okuyacaksiniz. Fizik ve matematik cozseniz ilk 100 bin yapabilmeniz lazim degil mi?
Eğer bir sene daha hazırlanırsam bir yıl kaybım olacak. Üstüne bir de hazırlıkla bana altı yıla mal olacak. Böyle bu işi beş yıla halledebilirim diye düşündüm.

Hocam bu sene 400 bin civarı sıralama yapacağım tahminen. Hazırlık okurken bunu 170 bine çekmek çok zor olur mu? Sanırım 50 bin hedefinden vazgeçeceğim hazırlık okuyacak olursam.
Hazırlık okurken 50 bin yapmak gerçekten zor. biliyorsun normalde de zor bir sıralama. Olmaz çünkü, hazırlığa önem veremezsin, üstelik hazırlık okurken orada yurt parası, yemek parası falan gerçekten büyük masraf. En iyisi güzel bir dershaneye ver o parayı, ya da kötü olduğun derslerden özel ders al. Daha etkili bence. Diğerlerini evde çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı