Hazırlık Sınıfı Bursluluk Sınavı

furkyng

Hectopat
Yer
Arkanda
Daha fazla  
Hazırlık okuyorum ve bursluluk sınavına katıldım. Sosyal bilgiler testinde 13. sorudan itibaren 12 tane din sorusu geliyor ama ilk sorunun üstünde Din kültürü ve ahlak bilgisi okuyanlar çözsün yazıyor ve 12 soru bitince sosyal 14, 15 diye devam ediyor. 14. sorunun üstünde Din kültürü ve ahlak bilgisi dersini okumayanlar buradan devam etsin diyor. Hazırlık sınıfında din dersi yok ve sınavda bize bilgi verilmedi neresi çözüleceği hakkında. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Doğru mu yaptım yanlış mı?

IMG_20190604_015506435~2.jpg
IMG_20190604_015535199~2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla ben 5. sınıfta almıştım bu sene 12. sınıfım burs bitiyor, iyice alışmıştım [emoji22][emoji26] İyi çalış valla güzel para [emoji3]

Bursluluk sınavı zaten yapılmadı mı? Bu arada cevapları aynı oluyor. Hazırlık ek bir sınıf olsa da aslında bir yandan da değil. Bu yüzden 8. sınıf öğrencisiymişsin gibi muamele görüyor olman lazım. İlkokulda din dersi görüp görmemene bağlı olarak belirtilen kısmı çözmelisin.

Bursluluk sınavı zaten yapılmadı mı? Bu arada cevapları aynı oluyor. Hazırlık ek bir sınıf olsa da aslında bir yandan da değil. Bu yüzden 8. sınıf öğrencisiymişsin gibi muamele görüyor olman lazım. İlkokulda din dersi görüp görmemene bağlı olarak belirtilen kısmı çözmelisin.
Bana gelen kitapçık hazırlık sınıfı kitapçığı ve ben din dersi görmüyorum. Buna göre hareket etmem lazımdı.
Cevapları aynı oluyorsa sıkıntı olmaması lazım değil mi?
Cevapları aynıymış, çözdüm şimdi rahatladım. Teşekkürler hepinize.

Cevapları aynı. Sana gelen hazırlık da genelde o son yılı almıyorlar. Zaten din dersi dediklerinin de bir ilerlemesi yok. 4. sınıfta nasılsa 12. sınıfta da öyle. 5. sınıfa giden, okuma yazma bilen, okuduğunu idrak edebilen herkes üniversite sınavındaki din sorularını çözebilir.

Cevapları aynı. Sana gelen hazırlık da genelde o son yılı almıyorlar. Zaten din dersi dediklerinin de bir ilerlemesi yok. 4. sınıfta nasılsa 12. sınıfta da öyle. 5. sınıfa giden, okuma yazma bilen, okuduğunu idrak edebilen herkes üniversite sınavındaki din sorularını çözebilir.
5. sınıfta girip sınavda uyuya kalmıştım. 6, 7 ve 8. sınıf özelde okuduğum için giremedim.
Sosyal bilimlere gidince giriyim dedim.
1 boş matematik var sadece, yanlış yok sanırsam kontrol ettik.
Ama bu sene sınavda çok haksızlık oldu galiba çünkü kimliği eski kimlik olanlarda fotoğrafı olmayanları sınava almadılar ve çoğunluk eve gitti. Gitmeyenler 10 dakika geç girdi sınava, sonradan almaya başladılar.
Böyle bir bilgi de verilmemişti, yazık oldu gidenlere.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı