HD 3450 çalışıyor ama görüntü yok

DTB

Kilopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium 4 512Mb ram
Hurdadan aldığım bir bilgisayar var ATI Radeon HD 3450 takılı, bilgisayarın bir ayağı kırıktı bacağım ile dokununca yere devrildi, ekranda yeşil çizgıler çıktı ardından hemen kasayı kapattım. Tekrar taktığımda ise görüntü gelmedi, siyah ekran. Onboard ekran kartı ile PC çalışıyor ama dediğim gibi ekran kartı takınca siyah ekran. İçini açtım termal macun çipin dışındaki parçalara da bulaşmış bir miktar (çarpmanın etkisi ile) ekran kartı slotunda sorun yok çalışıyor. Sorunu nasıl çözebilirim? Temizlesem düzelir mi?

termal macun iletken değildir bulaşırsa sıkıntı çıkmaz. Termal macunsuz çalıştırmayın. Devrildiğinde sorun çıktıysa ve slotta sorun yoksa muhtemelen ekran kartının çıkışında(VGA) sorun vardır.

termal macun iletken değildir bulaşırsa sıkıntı çıkmaz. Termal macunsuz çalıştırmayın. Devrildiğinde sorun çıktıysa ve slotta sorun yoksa muhtemelen ekran kartının çıkışında(VGA) sorun vardır.
Vga girişini de slotu da denedim ikisi de çalışıyor. Ekran kartında bir şey bozuldu sanırım. Hobi için aldığim bilgisayardı Allahtan asıl bilgisayarın ekran kartı bozulmadı.

Geri
Yukarı